| DatYoGurl007 a întrebat:

Stie cineva unde pot gasi o sala de jocuri/arcade in sectorul 6? Pe langa Buleverdul Iuliu Maniu.

3 răspunsuri:
| BlueDark a răspuns:

Lasa jocurile.Crede-ma,iti zice un fost dependent.E groaznic, serios.Ramai fara familie, fara prieteni...Si uneori chiar fara bani.
Daca tot e sa joci ceva, pune un joc easy pe calculator si mai porneste-l la sfarsit de saptamana, cat sa iti treaca plictiseala.
5 ani am stat cu jocurile-n fata...Si tot asa am inceput, cu cate un joculet ocazional. Daca stii ca poti controla situatia si ca poti evita abuzul, atunci uneori nu strica.Dar ma indoiesc ca exista careva sa reziste...

| DatYoGurl007 explică (pentru BlueDark):

Multumesc pentru raspuns.Nu prea ma joc jocuri pe calculator, intru cateodata pe YouTube sa ma uit la videoclipuri cu animale, sa acult muzica. Daca sunt sincera, stau cam mult pe calculator.Mai mult il folosesc pentru a vorbi cu prietenii, pentru a intra pe YouTube.Mai citesc carti, merg afara cu prietenii, cate odata merg cu trotineta sau scriu povesti. Oricum, multumesc iar pentru raspuns!

| BlueDark a răspuns (pentru DatYoGurl007):

Cu placere! Te rog sa ai grija, oricum, situatia poate scapa oricand de sub control daca nu stii sa iti pui limite.