| ownuoana a întrebat:

Sunt din suceava si as vrea sa merg la mamaia cu trenul. Am cautat pe net da trenul nu opreste in mamaia asa ca merg cu trenul pana la constanta, si din constanta ce pot lua sa ajunga la mamaia? trenul va ajunge cam pe la ora 6.29 in gara

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Trenul nu trece prin mamaia (care este un fel de cartier al Constantei). De la gara Constanta exista un autobuz (100 cred) care te duce in Mamaia.

| ownuoana explică (pentru Brigaela):

Si cat ar costa?

| Brigaela a răspuns (pentru ownuoana):

Un bilet de autobuz era in jur de 2 lei anul trecut (nu-mi amintesc exact). trebuie sa te gandesti ca este o linie interna din oras, nimic spectaculos, pur si simplu transportul in comun obisnuit intre doua cartiere din Constanta.

| ownuoana explică (pentru Brigaela):

Eu m-am uitat pe o harta si e cam mare distanta

| Brigaela a răspuns (pentru ownuoana):

Da, sunt 5-6 kilometri, dar Constanta este un oras mare, iar tu vei merge practic pe toata linia de la un capat la altul (Gara-Mamaia). In Bucuresti sunt linii de tramvai sau autobuz care se intind pe 12-15 kilometri, este strict in legatura cu intinderea orasului.

7 răspunsuri:
| Remus13 a răspuns:

Iei trenul pana la constanta si pe urma iei un maxi taxi sau un auto-buz.

| Andrei_Alex_1988 a răspuns:

Poti lua microbuzul (310) de la gara care te lasa unde vrei in Mamaia happy

| alex040599 a răspuns:

Salut.Nu exista gara in Mamaia.De la gara CFR din Constanta, iei linia 100(de la cap de linie la cap de linie) pana la satul de vacanta.Un bilet cu 2 calatorii este 3, 5 lei(sunt din Constanta si stiu sigur). Poti sa incerci sa iei si un microbuz(nu stiu care numar. Uita-te si tu pe placuta cu destinatia Mamaia. Ajunge pana la barierele de la sfarsitul statiunii, iti ia cam 2 lei, dar e cam aglomerat).