| BUBULINA a întrebat:

Sunt femeile mai rele decat barbatii?

22 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Uneori. Unele sub protectia statului de sex slab, de persoana firava ascund planuri diabolice. Multe chiar isi arata gandurile pe fata si te provoaca profitand de statutul lor. Dar nicidecum nu putem generaliza.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Asta e discriminare!

| Flav a răspuns:

Eu sunt femeie

Eu sunt femeie, şi-nseamnă că-s actriţă.
Joc mii de roluri şi am si mii de feţe,
Eu sunt femie, sunt cea mai rea fiinţă
Aleg drumurile scurte si isteţe.

Eu sunt femeie, şi mint fară să vreau
Şi fac orice pentru a cuceri
Pot într-o clipă sufletul să-ţi iau
Eu sunt femeie, iubesc şi pot urî...

Eu sunt femeie, şi sunt ca şi pustiul
Pot să sufoc, şi pot să-ţi ard privirea,
Şi pot sa fiu şi apa, atunci când îţi e sete
Dar să nu mă bei, de vrei să simţi iubirea.

Eu sunt femie, mai pot şi ajuta
Pot să gasesc răspuns, când cineva mă-ntreabă,
Fiind femeie multe aş putea...
Dar sunt femeie, şi pot să fiu şi slabă...

Eu sunt femeie, şi multe ori bârfesc,
Şi câteodată mă prefac că-s tristă,
Cu aceleaşi chip al meu cel îngeresc
Sunt atât de multe ori şi egoistă.

Eu sunt femeie, sunt marea fericire
Pe care bărbaţii nu o preţuiesc
De-s dură sau sunt rea, toate-s din iubire
Şi din iubire pot să şi urăsc.

Puternică sunt azi, mâine răzbunătoare
Aşa că fugi de mine când sunt ca o scânteie,
Şi chiar de slabă sunt şi plâng fără-ncetare
Eu sunt şi voi rămâne tot femeie...[Anna Panovici]

No comment. Puteti sa comentati, sunteti libere, nu va voi contrazice, fiindca nu e bine, la un moment dat va veti contrazice singure, doar sunteti femei.
Ah, tu la ora asta vrei sa-mi eliberez misoginismul? Si ce calm eram.hee hee

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Unele da, dar sunt si unele bune!

| missbee a răspuns:

Sigur că da, ştim asta cu toatele. Suntem răutăcioase, invidioase, şi în primul rând posesive. Şi suntem mândre de asta.

| cornculapte a răspuns:

Depinde in ce sens. Uneori da, alteori nu. Depinde mai mult de fiecare persoana.

| Derye a răspuns:

Mai rele? Nu. Complicate? 100%. Tot ce sta in fiinta unei femei este complicat. Incepand de la haine si sfarsind cu GANDIREA.

| Petronela a răspuns:

Depinde. Unele da

| DianaAndra1 a răspuns:

In unele situatii, da!
Doar in unele. Se zice ca femeile sunt mai puternice.Ca nasc, etc etc. Dar exista si barbati ft puternici. care pot trece prin multe.
Ambele sexe sunt egale.
Parere strict personala.

| Yugeen a răspuns:

Eu as spune ca femeile in general sunt mai rautacioase... cauta mai usor scandal, sunt mai emotive, se lasa mai usor conduse de sentimente.
Barbatii sunt mai rationali, mai calculati, cu taoate astea pot fi si rai happy!

| Kitty a răspuns:

Da, sa stii ca da, dar asta depinde de multe. Eu de exemplu in unele situatii, in unele nu, in concluzie sunt rea si/sau buna atunci cand trebuie.

| pengu a răspuns:

Nu tongue dar unele femei sunt mai rele decat unii barbati, iar unii barbati sunt mai rai decat unele femeibatting eyelashes

| Denisa a răspuns:

Nici de cum. Putem afirma: un om e mai rau ca altul. Nu conteaza sexul, ca e feminin, ca e masculin, depinde de educatie si caracter.

| Insurgent a răspuns:

Unele da, cunosc o fata care e atat de prefacuta si materialista(putin spus), dar nu sunt toate la fel!

| denisa20 a răspuns:

Fiind fata as spune nu dar daca te gandesti putin toti suntem egali deci nu exista unul mai rau ca altul.

| SRJ a răspuns:

Femei = barbati si invers. tu o preferi pe mami sau il preferi pe tati?

| mystik a răspuns:

Cind li se calca proprietatea da.Nu stiu de ce exista ideea aceasta ca femeile sunt neajutorate si victime sigure in fata barbatilor mari si rai, cu profil de lupi infometati, ca ele sunt niste flori plapande cu petalele intoarse spre iubire iar ei sunt asemeni unor buldozere ce le strivesc fericirea.

Bleah. De unde si pana unde s-a ajuns la aceasta concluzie? Ok, recunosc ca in general barbatii sunt o idee mai insensibili si poate atunci cand iti dau papucii o fac in modul cel mai stupid, trimitandu-ti un SMS sau efectiv evitandu-te.

Sunt pregatita sa admit ca de multe ori sentimentele ei au fost ranite de nepasarea si nesimtirea lui. Recunosc ca uneori barbatii se uita la noi de parca nu am fi oameni ci papusi gonflabile cu care te joci cat ai chef, apoi le pui la loc si cauti alta. Da, chestiile acestea se intampla, admit asta, si noi spunem ca barbatul e un nemernic care ne face mereu sa suferim. Dar hai sa recunoastem ca si noi femeile ne purtam citeodata nesuferit in ceea ce tine de barbatii. Haideti sa fim serioase, avem capacitatea de a ne purta ingrozitor cu barbatii din jurul nostru. Iar daca nu recunoasteti ori sunteti exceptional de bune ori faceti parte din tagma femeilor carora le place sa se vaite si sa se victimizeze chiar si cand ele sunt cele care l-au parasit pe "ticalos". ATIT BARBATII CIT SI FEMEILE AU ACELEASI DREPTURI, NU TB SA FACEM DISCRIMINARE.

| Anixx a răspuns:

Intotdeauansmug:
avem ceva aparte:X:X

care ne fake sa fim asa...happyhappy

| Bombo_8432 a răspuns:

Dap, femeile sunt f. rele caci le cunosc si sunt si eu una dintre ele (adolescentahappy )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca da big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da