| Cataa9 a întrebat:

Sunt in vacanta, si as vrea sa citesc cateva carti... dar nu am nicio idee...
Imi propuneti si mie cateva carti pentru clasa a 6a-clasa a 7a?

Răspuns Câştigător
| anca95deea a răspuns:

Invitatia la vals, Scrisoare de dragoste, Elevul Dima dintr-a 7-a, Cazul Magheru - Mihail Drumes
Cismigiu&Company - grigore bejanaru
La Medeleni - Ionel Teodoreanu
Panza de paianjen - cella serghi
romanul adolescentului miop - mircea eliade
dragostea nu moare - maitreyi devi
rosu si negru - stendhal
viata furata - J. K. Benes
De veghe in lanul de secara - J.D.Salinger
Ciuleandra - liviu rebreanu
Ultimul cantec, O plimbare de neuitat - Nicholas Sparks
memoriile unei gheise - arthur golden
pictorita din shanghai - jennifer cody epstein
veronika se hotaraste sa moara - paulo coelho

6 răspunsuri:
| ancutza_4814 a răspuns:

Incearca:
Singur pe lume-de Hector Malot(e o carte sensibila. poate vei plange)
Antichrista -de Amelie Nothomb(e scurta si faina)
Ciresarii-Constantin Chirita
Love story-Oliver story -sunt doua volume extraordinare de dragoste sigur le intelegi pentru ca e scrisul usor.si nu sunt mari deloc...nu stiu autorul insa chiar as vrea sa le citesti neaparat, sigur o sa-ti placa mult.
Coliba unchiului Tom-nici la asta nu stiu autorul insa mi-a placut si ea la nebunie
sper ca te-am ajutat.am citit o gramada de carti am si mapa.doar ca unele nu mi.au placut nici mie...
sper ca te-am ajutat. Funda?

| Cataa9 explică (pentru ancutza_4814):

Stiu.am citit si eu singur pe lume.e chiar foarte sensibila.
si coliba unchiului tom e foarte faina. mersi oricum

| MiSSyoUNow a răspuns:

Vezi carti de Agatha Christie.sunt foarte bune si interesante.nu le vei lasa din mana pana nu le vei termina.

| Cataa9 explică (pentru MiSSyoUNow):

Da.imi plac foarte mult.happy.
am citit 2 pana acum.-Craciunul lui Hercule Poirot
- Omul in costum maro
si mi-au placut foarte mult.o sa incerc si pe celelalte. mersi

| denysa31 a răspuns:

Kelley armstrong-a doua luna plina