| OmObisnuit a întrebat:

Sunt pasionat de jocurile pe calculator. Acum m-am mutat in alt judet si impart apartartamentul cu proprietarul care nu ma lasa nici sa pun internet nici sa ii mut ce are prin casa ca sa am loc de birou si restul. Sa ma mut ar fi ultima optiune la care as vrea sa apelez pentru ca am locul de munca la 3 minute de mers pe jos distanta. Am o biblioteca aproape care are sala cu calculatoare dar ma indoiesc ca ma lasa sa ma duc la ei cu unitatea iar cu cele de la ei nu am ce face ca sunt prea slabe. Nu am prieteni si nici familie aici.Nici net caffe-uri nu-s pe aici. Ce as putea face? Chiar ma plictisesc.Mai ales in weekend-uri cand am liber.

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cum poti sa te plictisesti cand ai atata de invatat pentru scoala?
Pune mana pe carte si toceste in timpul saptamanii, ca abia iti ramane timp de scoala, teme si dormit, iar in weekend poti merge la sala de langa casa, sa te joci pe PC-urile de acolo.
PC-ul tau il tii acasa la parintii tai si-l folosesti numai cand mergi in vacanta.
O alta varianta este sa-ti faci prieteni.

| sierra1 a răspuns:

Ai telefon smart? Ce lucrezi dacă e permis să intrebăm?

| OmObisnuit explică (pentru sierra1):

Dansatoare la bara

| sierra1 a răspuns (pentru OmObisnuit):

" OmObisnuit explică : Dansatoare la bara"

atunci inseamnă că ne minți, in weekend e cel mai mult de lucru la bară, nu e timp de plictiseală

| OmObisnuit explică (pentru sierra1):

Nu ca e club pentru pensionari si in weekend e inchis din cauza ca sambata si duminica joaca sotron

| sierra1 a răspuns (pentru OmObisnuit):

Las' că la pensionari, evoluând la bară, faci bacșișuri grase, deci iar ne aburești

| Bizon95 a răspuns:

Vinzi calculatorul, iti iei laptop
faci personal hot spot pe telefon pentru internet
sau
mituiesti proprietarul ca sa te lase sa iti faci damblaua cu lucrurile din casa
ii faci declaratie scrisa semnata la un notar ca o sa platesti abonamentul de internet si dupa ce te muti in alta parte, DACA te muti timp de un an (poti sa faci abonamentul pe perioada minima de un an, dupa un an, contractul se poate rezilia oricand, deci nu ramane el sa il plateasca)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

HOT-SPOT. Transfera de pe telefon pe laptop. La PC parca ai nevoie de ceva program pentru a prinde semnalul. Simplu!

| OmObisnuit explică (pentru anonim_4396):

Nu am unde sa pun calculatorul la el acasa

| anonim_4396 a răspuns (pentru OmObisnuit):

Ia-ti un laptop si-l tii in pat

| Demidol a răspuns:

E casa omului, nu a ta. Din moment ce lociiesti cu el, nu singur, nu poti face ce vrei tu acolo. Nu-ti convine, muta-te singur la un pret pe masura.
Te plictisesti? Ia auzi! Pune mana pe o carte. Fa voluntariat la un camin de copii sau unul de batrani. Ia-ti al doilea job sa faci bani si sa-ti cumperi casa ta. Ai ce face, nu e nevoie de jocuri toata ziua.

| OmObisnuit explică (pentru Demidol):

Si timp de laba cand mai am tataie?