| anonim_4396 a întrebat:

Sunt pe aici practicanți de vanlife? Cum este? Merită? Există infrastructura pentru a face așa ceva în România?

2 răspunsuri:
| NotNamed a răspuns:

Nu practic dar cu siguranta se poate, pana la urma nu necesita o infrastructura deosebita si complicata. Sunt foarte multe canale de Youtube romanesti cu un content special bazat pe asta, sunt chiar si canale straine care au facut episoade in Romania, uite aici unul:
https://youtu.be/UtQzW2k-dz4
Dupa parerea mea, merita ca o vacanta, sunt unii care fac asta toata viata dar eu unul n.as putea practica prea mult timp, m.ar tine in loc pentru prioritatile mele in viata.

| Eisenheim a răspuns:

In primul rand nu ne permitem costurile unei vieți vanlife,ar fi frumos,merită, dar bugetul pur și simplu nu ne permite. Bineînțeles sânt și unii mai bogați dar ei își fac un cămin cultural nu vanlife, sa fim serioși santem romani ne râde lumea, ce zic neamurile, prietenii, no way laughing