| anonim_4396 a întrebat:

Sunt profesor Sebastian Onac din Alba Iulia, fetita mea in varsta de 1 an si 10 luni este diagnosticata cu paralizie cerebrala infantila. Tetrapareza spastica. Nu poate sa-si tina capul, nu sta in fundulet, nu vorbeste si este posibil sa nu umble vreodata. Dorim sa mergem in Ukraina si Germania pentru tratament in speranta ca Maria Beatrice sa nu ramana in carucior. Va rog sa popularizati pe toate caile posibile blogul http://mariabeatrice.wordpress.com unde este prezentata in detaliu situatia fetitei. Incercati sa raspanditi blogul la prieteni, mass media, si oriunde credeti ca va avea un ecou. Multumesc, Sebastian Onac.Bookmark
Nu e o intrebare e o cere de ajutor! Sa incercam sa dam o mana de ajutor in orice fel putem! Va multumesc!

2 răspunsuri:
| ikram a răspuns:

Imi pare foarte rau, sper sa reusiti sa mergeti la tratament si ca fetita asta scumpa sa se vindice.

Puteti incerca si la o fundatie, poate va vor putea ajuta sa ajungeti mai repede cu ea sa faca tratamentul.

| ѕα∂ gιяℓ a răspuns:

Decii logic`ca o sa il populaizezz`bazeaza. tee pe mine`.batting eyelashesimi pare foartee`rau pentru Beatricee.