| ▄ █ ▄ █▄ █ ▄ █▄ █ ▄ █ a întrebat:

Sunteti vegetarieni? daca nu de ce?big grin

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Aproape da.
De la un timp nu mai pot manca mici si in general carne fripta si afumata.
Ador si prefer salatele, branzeturi, iaurt, lapte batut, multe fructe, iar carne in general de pasare, si doar fiarta, uneori peste, tot fiert, sau prajit in staniol.
Nu-mi plac mezelurile!
Din cand in cand, un ou fiert!
Iar de cand m-am lasat si de fumat, ma simt mult mai bine!
Nu mi-am ales regim alimentar, pur si simplu mananc doar ce imi place!
O data pe saptamana supa, sau ciorba, mancare gatita cat mai usoara, in general din legume, fara grasimi.

24 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Si daca da?

eileen
| eileen a răspuns:

Daca nu mananc carne in fiecare zi nu ma simt bine.

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Nu sunt...carnea e cea mai buna leguma(adica imi place).

daniela
| daniela a răspuns:

Nu sunt vegetariana. Imi plac foarte mult lactatele, iar dupa carne nu ma omor, dar cand am chief mananc cu placere o ceafa la gratar sau un piept de curcan la cuptor.

cami
| cami a răspuns:

Nuu

lolita
| lolita a răspuns:

Imi place pre mult sa ies duminica la un gratar happy

| DenissaDeea a răspuns:

Nu deoarece sunt si asa prea slaba! daca as fi vegetariana sigur m-ar lasa sotul, el este carnivor, asa cum pot fi eu vegetariana cu carnea sub nas!

| LuS[z] a răspuns:

Nu.incerc sa mananc cate putin din toate.si carne si legume si fructe.toate sunt bunebig grin

| selef a răspuns:

Nu.Pentru ca sunt normal!

| selef a răspuns:

Exact.Nu ne-am nascut rumegatori.

blonda_suprema
| blonda_suprema a răspuns:

O sa fiu putin rautacioasa in raspunsul pe care il dau pentru ca asa imi suna si intrebarea. Si ma astept la cati mai multi Stupizi.
Eu poate sunt mai batuta in cap ca nu pricep sensul intrebarii. De ce nu suntem vegetarieni?
Daca tu esti e foarte bine pentru tine.
Intrebarea asta ar putea ca sa aiba ceva rude de genul "Aveti parul scurt? De ce?" Sau "Ati fost azi la servici? De ce?" Sau "Purtati pantaloni de trening? De ce?"
E cumva un chestionar?

| leluc a răspuns:

Nu.
Imi place carnea.

regis
| regis a răspuns:

Nu. Pentru ca nu am gasit deocamdata niciun motiv suficient de bun ca sa ma faca sa renunt la restul hranei.

| ♣ Ma®®yE [;x] a răspuns:

Pff ...eu incerc, dar mama `imi baga carnea pe gat` laughing asa ca nu sunt happy

| Marii a răspuns:

Nu. Fara carne mancarea nu prea are gust bun.

| hashe86 a răspuns:

Nu sunt vegetarian desi as putea sa fiu daca as avea o motivatie puternica. nu sunt mare carnivor, dar imi place carnea. deocamdata locuiesc cu ai mei si mi ar fi dificil sa fiu vegetarian, daca mi as gati singur poate mi ar fi mai usor.
consider ca omul e un "animal" omnivor deci trebuie sa consumam de toate, asta e natura noastra, pentru asta am fost pregatiti genetic. daca stii cum sa te hraneste poti vea un stil de viata sanatos si daca mananci carne

| ▄ █ ▄ █▄ █ ▄ █▄ █ ▄ █ explică:

Ms selef. deci eu nu's normalahappyraised eyebrows

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. exact ca si leluc.imi place prea mult carnealaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, pentru ca e mult prea buna carnitza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer nu pot spune ca sunt vegetariana in totalitate(consum lactate si carne de pui si cateodata si de peste)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am ales o dieta bazata exclusiv pe vegetale pentru ca mi se pare inadmisibil sa fie necesar sa ucizi pentru ca iti place gustul.
Poate ca si copii au gust bun pe gratar, pe cand primul restaurant?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt vegana,iar acum cand vad carne in fata mea mi se face pur si simplu sila si parca imi e din ce in ce mai greu sa inteleg de ce oamenii mananca asa ceva,e o mortaciune! E plina de sange si are oase,pe langa ca e murdara mai e si nesanatoasa datorita adrenalinei, antibioticelor, pesticidelor etc.E oribil!
Numai cand ma gandesc cata suferinta si durere au indurat pana sa ajunga in farfuria omului.Rusine!

Go vegan!

| nicoleta_5825 a răspuns:

Da si nu.

| kufu a răspuns:

NU! Pentru ca nu sunt animal... pentru ca am nevoie de proteine, pentru ca e buna carnea, pentru ca imi place sa fac gratar... Ai vazut cate probleme pot avea vegetarienii prin faptul ca nu consuma carne? Esti construit in asa fel, ai si dinti special ca sa sfasii carnea... Ai nevoie de carne!