| GolopențaAdrian a întrebat:

Tara cu cea mai mare natalitate si cea cu cea mai mare mortalitate?

6 răspunsuri:
| BIoody a răspuns:

China sau Africa

| iAMVi a răspuns:

Daca ai Android (nu stiu daca e si pe ios) si stii engleza descarci aplicatia World Factbook si acolo aflii absolut orice, despre natalitatea unei tari pana la armata unei tari

| GolopențaAdrian explică (pentru iAMVi):

Am avut world factbook

| Kinda a răspuns:

Africa din cauza saraciei majoritatea mor.

| IonelaaYoni a răspuns:

Țările africane sunt cu ce-a mai mare natalitate dar și cu ce-a mai mare mortalitate. Datorita sărăciei si lipsei de hrană

| DOD0512 a răspuns:

Pai georgia are cea mai mare natalitate si africa cea mai mare mortalitate potrivit unui site de pe net