| anonimeea a întrebat:

Tatal cu fiul merg cu masina si fac accident, in urma acestuia tatal moare iar fiul este dus de urgente la spital, pe masa de operatie chirurgul spune:Nu pot sa il operez deoarece este fiul meu.Cine este chirurgul?

Răspuns Câştigător
| Ecou a răspuns:

Maicasa happy

13 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| FreakyFred a răspuns:

Nu precizezi daca fiul ranit in accident este cel operat. Deci poate fi oricine, iar chirurgul este tatal pacientului. Ori asta ori chirurgul este tatal vitreg al fiului...

| Kiyy a răspuns:

Pai poate tatal cel care a murit era adoptiv. Iar chirurgul stia ca acela este fiul sau. happy

| Kitty a răspuns:

Chirurgul este mama.

| amc a răspuns:

3.Mama este chirurgul (deoarece cuv chirurg se fol si la feminin si la masculin)

| matrixismyname a răspuns:

Ma-sa. Ca tatal moare, fiul e in spital, chirurgul ii e ruda (tata/mama ca ii zice fiu) deci ma-sa, sau in caz ca e familie de gay si e adoptat (sau nu) e ...tot taso.

| MiReLa_3183 a răspuns:

Mama baiatuluihee hee

| Sn00pY a răspuns:

Dumnezeu

| kayla a răspuns:

Tatal lui adevarat ca celalalt era cel adoptivlaughing

| noooname a răspuns:

Buna intrebare.
Nu ii stiu raspunsul!

| tabularassa100 a răspuns:

Eu? tu? taicasau mort?rolling on the floor))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O fi taxu o fi fost doar in moarte clinicarolling on the floor)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La cum ai pus tu virgula inainte de "pe masa de operatie chirurgul spune" se intelege ca cel de pe masa este chirurgul si tot odata si pacientul, citeste si tu textul cu semnele de punctuatie asezate de tine aiurea, sa vezi ca asta se intelege.
Si sti cine putea si fi in afara de mama? tatal adoptiv(si celalalt tata, natural), tatal natural (si celalat adoptiv), un preot chirurg deoarece putea ca pacientul de pe masa sa fie un fiu (spiritual), nasul de botez sau de cununie deoarece se mai numeste si parinte spritual si lista poate continua. happy