| bogdy2013 a întrebat:

Te poti inalta daca joci handbal? SCZ CATRGORI!

5 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Din pacate mitul cum ca sportul te inalta nu e deloc adevarat, poti sta atarnat de o bara toata viata si POATE cresti cativa MILIMETRI.
Oasele noastre sunt "setate" sa creasac la o anumita lungime, asta e determinat genetic si noi nu putem face nimic sa modificam asta.
Stiu ca acum o sa zici pai si jucatori de basket cum de sunt asa de inalti? Ei bine tu te uiti la tv si ii vezi pe toti asa inalti si crezi ca din cauza ca au practicat basket s-au inaltat atata de mult dar in realitate ei si daca nu ar fi practicat acest sport tot asa inalti ar fi crescut.
Sper ca te-am ajutat!

| LIN2010 a răspuns:

Sigur ca da. Orice sport te va ajuta sa te dezolti frumos si sanatos, dar mai ales pentru crestere te va ajuta baschetul, voleiul si nu ia ultimul rand handbalul.Succes

| Maty2000 a răspuns:

Heeyy! Da, te poti inalta daca joci handbal si de asemenea daca joci baschet! Sper ca te-am ajutat! Funda?

| fghjklkj a răspuns:

Da

| qpDenisa a răspuns:

Daa,eu joc. Te inalta mult, dar e si frumos.