| Flavianadx a întrebat:

Ti se intampla sa te trezesti si sa zici: In sfarsit m-am trezit devreme! Apoi dupa vreo ora esti mort de oboseala si atunci realizezi ca n-ai dormit destul sad Ce faci atunci?
a. te culci
b. bei cafea
c. bei
d. injuri pe cineva
e. altceva

Răspuns Câştigător
| Eisenheim a răspuns:

Da, mi s-a întâmplat. De obicei mă culc la loc. Țin mult la cantitatea dar mai ales la calitatea somnului. Somnul e sfânt pentru mine.

16 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Probabil altceva + cafea.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Trezit devreme inseamna vreo 4 noaptea. Normal ma trezesc la 6:40 in timpul saptaminii si cam 8 in weekend, desi de regula ma trezesc in jur de 6:40 din reflex. big grin In cazul in care se intampla, beau un pahar de apa, mictionez, apoi ma culc. Eventual butonez de nebun 20-30 de minute, poate chiar o ora.

| Zuzu1991 a răspuns:

"Ti se intampla sa te trezesti si sa zici: In sfarsit m-am trezit devreme! Apoi dupa vreo ora esti mort de oboseala si atunci realizezi ca n-ai dormit destul"

EVIDENT, bagi un redbull mai mare (ala de 335ml, ca in rrrominica nu se gasesc de 500ml)

| Invictusman a răspuns:

Asa ești tu bleaga, asa e firea ta.
Si eu sunt asa dar eu am depresie tu nu ai nici o scuza.
Asa s oameni care nu au activități, care nu merg la lucru, care au o viziune pesimista asupra vieții.
De "boala " asta numita lene cronica nu cred ca o sa scapi vreodată, și eu ma confrunt cu asa ceva, furam curent degeaba laughing

| Flavianadx explică (pentru Invictusman):

De ce ai depresie si viziune pesimista?
Dupa mine nu conteaza asa mult pesimismul. Te poti bucura de viata si fiind pesimist.

| Invictusman a răspuns (pentru Flavianadx):

Fiindca mi o murit mama de la covid.nu prea mai ai cum sa te bucuri de viata când o murit cea mai draga persoana și ai depresie de 15 ani care e imposibil de tratat, de vindecat nici nu se pune vorba.
Am încercat n tratamente și nimic nu o funcționat, antidepresivele sunt frecție de picior de lemn pentru mine. Dacă aveam prieteni treceam altfel peste aceasta moarte dramatica dar și aia mau tradat, prieteni din copilărie care mâncau si dormeau la mine ca să vezi ce infecți sunt unii oameni, ca de aia mi scârbă mie de Romani si Tigani, știu ca nu sunt toți la fel dar sunt reticent când vine vorba de națiile astea, mai ales ca un Tigan mi o făcut rău acum câțiva ani și nu mai scap de atacuri de panica, evident cu mai mulți țigani ca asa sunt ei 1a 1 nu au tupeu sa se bata nespălații!
Sper sa dau cândva ochii cu acel tigan ca și aia de la reanimare îl vor refuza dar nu are tupeu sa vina la mine în zona singur, vine cu boratii după el, când ma vedea o lua la sănătoasă rolling on the floor

| Flavianadx explică (pentru Invictusman):

Imi pare rau ca a murit. Parca imi amintesc ca aveai alt cont vechi...

| Invictusman a răspuns (pentru Flavianadx):

Ma confunzi, aveam da, dar de pe contul acela nu ma plângeam, am uitat parola, e un cont vechi ...asta e singurul cont oficial.

| Invictusman a răspuns (pentru Invictusman):

Și unui băiat din zona i-a murit mama de la covid, nu sunt singurul cu mama decedata din cauza acestei infecții virale... sunt mulți care sunt în aceeași postura.

| Invictusman a răspuns (pentru Invictusman):

Mie acum trei săptămâni mi-o decedat mama happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pari o fata inteligenta.
Pui intrebari dar si raspunzi singura.
Eu, cand sunt obosit aplic metoda sfertului de ora.
Ma culc exact 15 minute si ma trezesc cu destula energie sa termin ziua.
Daca nu am patul la indemana si nici timp incerc sa nu fac lucruri importante in acea zi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rezist până seara treaz cand voi adormi mai devreme

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

E. Altceva, presupun
Ma spal pe fata cu apa rece si ma duc sa fac ceva, cu timpul imi trece oboseala. Si ascult melodii mai vesele, sau care ma fac pe mine sa fiu mai fericita.

| Eisenheim a răspuns:

Nu prea am ce face, că sânt la munca, iar la șefu nu prea ii pasă că sânt obosit, șefii au un singur motto:,, cui nu-i place poate sa plece! "

| LittlePoppy a răspuns:

E. altceva
Fac un dus.

| autodidact a răspuns:

Somnul este esential, dar daca exista situatii in care te trezesti mai devreme si sa nu mai poti adormi, lectura ar fi un bun remediu, preferabila altor activitati si eternei si sterilei predispozitii de a te gandi la diverse solutii.