| Andreea_Deea_1999_quMo a întrebat:

Știe cineva ce am voie să iau în bagajul de avion? Cum voi trece de detectoarele de metal? Și unde trebuie să-mi las bagajele?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In bagajul de cala ai voie sa iei cam ce vrei atât timp cât nu sunt arme, droguri, materiale periculoase. În bagajul de mana poți lua orice nu e lichid, ascuțit sau care are vreo lamă ce poate tăia.

Bagajul de cala îl lași la ghișeul de check în al companiei cu care zbori

| MadalinG99 a răspuns:

Pai cam ce vrei sa iei? Poti lua alimente, in general nu-i ok sa transporti alcool, tigari sau arme albe.

| Andreea_Deea_1999_quMo explică (pentru MadalinG99):

Obiecte de desenat. Creioane, pixuri, foi. Riglă. Se interzice din ăstea? Cumva pixurile se consideră arme?

| MadalinG99 a răspuns (pentru Andreea_Deea_1999_quMo):

Poti lua, n-ai stres.

| NellieLovett a răspuns:

Depinde de compania aeriana cu care calatoresti.

| Andreea_Deea_1999_quMo explică (pentru NellieLovett):

Aeroportul de la Otopeni, din Bucuresti.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andreea_Deea_1999_quMo):

Stii sa faci diferenta dintre companie si aeroport? Compania aeriana, adica firma prin care urmeaza sa calatoresti. Ex. British Airways.

| suntserios a răspuns (pentru NellieLovett):

De fapt nu. Regulile de securitate nu sunt impuse de companiile aeriene.