| Markusfrtt a întrebat:

Tigarile electronice cu abur contin nicotina? Adica lichidu ala de poate avea diferite arome contine nicotina? Sau exista tigari electrice cu aburi care sa nu contina nicotina si sa fie doar cu arome?

7 răspunsuri:
| AlexDFY a răspuns:

Lichidul de la tigara electronica poate sa contina sau poate sa nu contina nicotina, e alegerea ta, iti poti cumpara fara nicotina, sau poti sa alegi care sa fie nivelul de nicotina din lichid atunci cand il cumperi.

| Markusfrtt explică (pentru AlexDFY):

Si farq nicotina sunt periculoase sau creaza dependenta?

| Jager a răspuns (pentru Markusfrtt):

Fara nicotina nu creaza dependenta. Iar in general, nu sunt periculoase.

| AlexDFY a răspuns (pentru Markusfrtt):

Daca e pana in nivelul 3 de nicotina, e ok, daca e mai mare de 9, e cam periculoasa.
Nicotina e o substanta care creeaza dependeta.

| Jager a răspuns (pentru AlexDFY):

Singurul pericol la cele cu nicotina este ca va creea dependenta.
cum zicea cineva mai sus, pana la 0, 3 mg de nicotina nu creeaza dependenta. de la 0, 12-, 0, 20 mg nicotina creeaza dependenta.

| Jager a răspuns:

Lichidele pentru tigara electronica pot sa aiba, sau nu, nicotina.
Cand te duci si cumperi, ii spui tipei de acolo ca vrei fara nicotina, adica 0 mg nicotina.

| Markusfrtt explică (pentru Jager):

Si sunt periculoase fara nicotina, sau creaza dependenta?