Bula
| Bula a întrebat:

Timpul nostru de toate zilele... Cum il gospodarim?
Din cele 24 ore ale zilei, in medie:
1. Cat timp munciti /invatati?
2. Cat timp dormit?
3. Cat timp si in ce mod va relaxati, va petreceti restul timpului?

Răspuns Câştigător
| Lioana a răspuns:

1. n-am calculat niciodata
2. 8 ore
3. restul timpului - Tv + PC, si altele

7 răspunsuri:
Bula
| Bula explică:

Din pacate, n-am prea primit un raspuns "de nota 10", dar totusi am declarat un castigator.
Motivul? In programul ei timpul de ODIHNA (8 ore) este REGULA, restul programului de munca si relaxare sunt mai mult pe al doilea plan, complementare intre ele.

Si eu sustin acelasi principiu: pentru cativa lei diferenta nu-mi distrug sanatatea, fiindca ulterior ma va costa mult mai mult. Important este ca, ceea ce fac sa fie facut bine si fara sa ma streseze degeaba.
Iar daca totusi e prea obositor, atunci pun munca deoparte, fiindca "si maine este o zi", iar odihnit pot rezolva problemele mult mai usor si mai bine!

suntserios
| suntserios a răspuns:

1. 9-10 ore
2. 8 ore
3. in weekend calatoresc cat de mult pot, mai ies la alergat, ma uit la seriale, mai la un restaurant samd

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru suntserios):

Cine e boier... He he laughing

| MihaiNicu23 a răspuns:

10 ore muncit-invatat, 7-8 ore dormit si restul relaxare prin plimbari, jocuri pc, privit la tv.

| Samariteanul a răspuns:

1.2 ore pe zi
2.6-7 ore max
3. Citesc carti sau ascult muzica.Ambele ma relaxeaza, insa cu muzica mai fac si sport.

| francut a răspuns:

Pot sa-i raspund doar la punctul 2: 10 ore.
In rest, in functie de necesitati.

| SkittlesP a răspuns:

7-8 ORE scoala+ teme
2.9-10 ore somn
3.5-6 ore relazare+ pe pc