| diaa a întrebat:

Toamnă. Ploaie. Ce fel de sentimente vă cuprind? Ce senzaţii, ce gânduri, ce stări aveţi?
batting eyelashes

Răspuns Câştigător
| BroscutaInstelata a răspuns:

Iubesc ploaia! Iubesc sa sar in baltile de ploaie, sa privesc geamul curs de lacrimile care brazdeaza ochii mei. Ploaia este ceva foarte frumos ce produce in mine o stare placuta, o stare frumoasa. Imi place ploaia pentru ca simt o stare de iubire, simt ca parca totul in jur se opreste, timpul, totul.Simt ca iau viata si ma trezesc la realitate.Toamna, anotimpul meu preferat. Iubesc toamna pentru frunzele ei care formeaza un covor minunat! Iubesc toamna pentru vantul care imi bate in par, pentru tot ce este TOAMNAhappy

8 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

O stare de tristete, o stare de singuratate, o stare de monotonie.Sincer.Mie toamna in general nu imi da sentimente deloc placute ci se instaleaza depresia, melancolia.Imi plac anotimpurile calde, viata, soarele. Ce e frumos la toamna e peisajul pe care il creeaza care poate fi vazut la munte, la padure etc.

| anad a răspuns:

Pai daca amintesti de ploaie, "Ma cuprinde o tristete/ Iremediabila" (Toparceanu)

| pwp a răspuns:

Senzatie de melancolie
ganduri de suicid...glumeamrolling on the floor
stare de tristete

| Annitu a răspuns:

Urasc toamna. e trista. nu-mi pIace.

| cornel a răspuns:

Tristete.

| Ciresikaaa a răspuns:

Eu momentan am o stare de melancolie, stau ma gandesc, ascult muzica... tu?

| Nomatterwhattheysay a răspuns:

O stare de melancolie...laughing

| Cyclone a răspuns:

O stare de alcoolielaughing