| anonim_4396 a întrebat:

Toti o sa murim...nu e asa sad?

Răspuns Câştigător
| NesCafe a răspuns:

He hehee hee
Dece sa te gandesti de acum la asta?
Daca stam sa ne gandim ca o sa murim, pierdem ocazia de a traii clipa!

Cel mai bine gandeste-te ca Traiesti acum! nu te intereseaza cand o sa mori. Fiecare moare din vina lui uneori, unii chiar vor asta ironic din cauza greutatilor sau ma rog. si altii ar da orice sa traiasca.

Da! o sa murim, dar pana atunci mai ai in fata o viata care trebuie sa ti-o faci asa cum vrei sau cum ai vrea sa fie.

Profiti de ocazile, momentele frumoase, si de cele rele:d cum? le iei ca niste provocari, provocarile t' o sa te fac mai puternic/a. Vezi lucrurile altfel smd.

Greu sa explici cuiva care se gandeste la un sfarsit de drum... ca de fapt abia incepe totul.

Profita de zi de zi, de fiecar ocazie si gadeste-te ca ai pentru ce traii! inainte de a de tandi ca o sa murim.

Nu mori!

Greu sa explici cuiva care se gandeste

20 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Odata si-o data da, o sa murim. Dar nu e cine stie ce, si nu trebuie sa te intristezi. Ar trebuiii? naah. Daca te gandesti ca mori lovit de o masina, sau omorat lent de cineva, ar trebui sa te sperii normal, eu unul nu prea le am cu durerea, si sincer nu vreau sa mor in chinuri.
Daca e sa mori de batranete e cel mai bine, ca nu simti nimic.
Si in plus, daca o sa murim, ajungem in rai, cei care am facut fapte bune, deci nu e mare lucru.
gandeste-te la moarte ca si cum ai dormii. Mereu. Eu as dormii intruna, asa ca abia astept moartealaughing

| AndreiGabi a răspuns:

Da

| Owakey a răspuns:

Bună!

Cum să spun să nu fie durthinking Da! Tocmai de asta, uite un sfat: trăieşte-ţi viaţa în aşa fel încât chiar dacă eşti omorât în somn, fără să ştii nimic, să mori liniştit. Fiecare are modul lui de a şi-o trăi în acest fel. Fă cumva numai să fie legalhappy

Baftă!

| Lavinia218 a răspuns:

Afirmativ! Insa Unii mor linistiti altii nu!

| AndrewBa a răspuns:

Logic, o să ne vină randul! Dar e bine să nu te gândești la asta și să iți trăiești viața din plin!
Baftăă cu viața!

| ZvT a răspuns:

Nu moara nimeni, ai auzit tu pe cineva sa moara.

| stejara2 a răspuns:

Da,toti,dar depinde de noi sa nu murim definitiv, adica sa fim Oameni in adevaratul sens al cuvantului, si cei care vor ramane in urma noastra isi vor aminti cu drag de noi!
Nu voi muri intreg! Adica ramane amintirea a ceea ce am fost odata!

| AndreeaAS a răspuns:

Nimeni nu moare.Moare doar corpul nostru, suflteul traieste vesnic! :X Viata este pregatirea pentru viata vesnica cica.Asa ne-a zis profesorul de religie.

| Sergiu1989 a răspuns:

NU toti uite Vampiri nu mor big grin asa ca bine ar fi sa te imprietenesti cu Stefan sau cu Dracula si apoi o sa traiesti vesnic. hahah Lasand gluma la o parte da toti o sa murim o data din pacate

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, o sa traim vesnic ca mos craciun laughing. Desigur ca da, exista un sfarsit pentru toate, asa cum masinica sau papusica s-a deteriorat, asa si tu vei fi mort la 2 metri in pamant happy. Dar pana atunci mai sunt destule zile happy

| SIsUTuDoR a răspuns:

laughing)no dai paci daca ai o gindire asa slaba cind te ca'''''' nici 2 bani nu fac laughingnormal ca vei muri daca asta iti dortesti laughingmartea este o trecere in alta lume! lumea cealalta tio alegi tu!

| B0GDI a răspuns:

Ce-i cu intrebarile astea?

| Dominicc a răspuns (pentru B0GDI):

" cultura generala" laughing nah. oamenii se gandesc la moarte laughing

era o vorba
"daca zici ca profesorii sunt rai... stai sa vezi cum va fi seful tau"

Merge aplicata si in viata.hee hee

| bart a răspuns:

Da

| CooLxD a răspuns:

Ce copil toata lumea moare ba namacule mai devreme sau mai tarziu ori de vreo boala, accident, sau batranete vaide capul tau vezi-ti de treaba ca esti prea prost pentru secolul asta lol...

| CooLxD a răspuns:

Ce intrebare idioata nu ca ar fi prima.Inteligentule toata lumea moare mai devreme sau mai tarziu depinde:boala, accident sau chiar de batranete da u chiar si asa esti prea tont sa intelegi.Numai pune intrebari din astea, ca te vede o tara intreaga cat de prost esti...

| NesCafe a răspuns (pentru CooLxD):

Esti tu prea idiot date dreacu de prost

| CooLxD a răspuns:

Răspunde
(3 răspunsuri) MrCoasAlex intreaba:
Ce se intampla daca leg o sarma de penis si de un bidon cu apa de 5 L si ii dau drumul de la balcon, mentionez ca stau la et 8 imi va creste penisul? sau va deveni mai gros? Răspunde
(3 răspunsuri) MrCoasAlex intreaba:
Ce se intampla daca leg o sarma de penis si de un bidon cu apa de 5 L si ii dau drumul de la balcon, mentionez ca stau la et 8 imi va creste penisul? sau va deveni mai gros?

| mariusgoga a răspuns:

Da ai dreptate intr-o zi o sa murim dar sa speram ca o sa mai treaca pana atunci