| TєηιѕιAℓвι a întrebat:

TPU, buna! Vreau sa va zic ca nu am niciun rost pe Pamant si nu stiu ce sa fac. R, o prietena(nu dau nume) se intelege mai bine cu alte doua colege decat cu mine, B si C. Am intrebat-o de ce sunt ele mai importante decat sunt eu pentru ea si mi-a zis "Pai, eu petrec mai mult timp cu ele decat petrecem noi doua impreuna.Eu cu ele ies afara, ne vedem, dar tu stai mereu in casa." Eu am incercat sa ii explic ca parintii mei nu ma lasa afara ca se tem de caini si de tigani si apoi am inceput sa-i comentez despre comportamentul ei si ca nu se poarta corect cu mine deloc, iar ea mi-a zis "Tu nu ma cunosti deloc!" si a inchis mess-ul. Nu stiu de ce nu vrea sa fie prietena buna si cu mine. Ea prin ce mi-a spus, mi-a dat de inteles ca nu-i convine ca ne intalnim doar la scoala, da' eu i-am explicat cum sta situatia, da' nu intelege. Mai este inca o fata care se intelege mai bine cu alta decat cu mine si ma oftic! Nimeni nu vrea sa-mi fie prieten dintre colegi, in afara de Alexandra(aici zic numele si nu conteaza de ce). Eu nu vreau sa fiu prietena cu Alexandra. Este prea cicalitoare si enervanta. Pana si animalele ma ignora. Pisica mea, Katia, vrea mai mult mangaiata de catre mama si ii place mai mult de ea decat de mine. La mine nu prea sta si nici nu vine cand o chem. La mama vine.
Acum a doua chestie din cauza la care nu am rost pe lume. O verisoara, este mai mult admirata de colegi si ii zic ca este frumoasa si etc. sad Pe mine toata lumea ma ignora, in afara de Alexandra. Nu stiu ce sa mai fac, TPU... crying Ajutati-ma, va rog! crying

Răspuns Câştigător
| Hinatique a răspuns:

Nu trebuie sa fii trista. Spune-i Alexandrei sa se schimbe si sa nu mai fie cicalitoare.Asa poate deveniti bune prietene.Si mie mi s-a intamplat, dar dupa ce m-am imprietenit cu niste baieti si 2 fete, (nu dau nume)si acum m-am impacat si cu ceilalti copii care ma urau.happy nu fii trista:* incearca sa te imprietenesti cu mai multi oameni de varsta ta.

3 răspunsuri:
| Pietonu a răspuns:

In primul rand incearca sa-ti faci noi prieteni in al doilea rand fiecare are un rost pe lume si numai vine nimic in minte totusi sper sati fiu de folos

| midnight99 a răspuns:

Buna! Sincer povestea ta este induiosatore, iar primul meu sfat ar fi ca decat sa ai prieteni falsi care sa te injunghie pe la spate mai bine fara ei. Al doilea sfat ar fi sa incerci sa vorbesti cu parintii tai despre iesitul afara. Sa le spui de exemplu ca iesi cu mai multi prieteni de la scoala, si ca vei fi acasa la o anumita ora stabilita de ei. Inca un lucru pe care doresc sa ti-l mai zic este ca ai spuc ca pisica ta Katia ca te ignora si ca o prefera mai mult pe mama ta decat pe tine. Ei bine, prin asta am trecut si eu. Am avut un catel, Pluto, care o prefera pe mama si nu pe mine, si eram si eu suparata din acesta cauza. Dar acum am inceput sa dorm cu el in camera, sa am grija mai multa de el, si incep sa observ niste schimbari. Cat despre verisoara ta, incearca sa nu te mai compari cu ea si sa fi tu insati. Ei bine, asta a fost tot, si sper din suflet ca te-am ajuta.

| krystyana99 a răspuns:

Buna! Deci ar trebui sa fie si prietena ta mai intelegatoare si sa inteleaga ca nu te lasa pe afara si nu e o problema ca Alexandra este cicalitoare si eu am o prietena exact ca ea dar nu ma deranjaza nu conteaza daca ceilalti nu te baga in seama trebuie sa te simti bine langa familie si apropiati, pisica ta te ignora deoarece poate ca nu o bagi in seama sau asa ceva si in legatura cu verisoara ta pieteni tai fac asta pentru ca vad ca esti suparasioasa si te oftici din ori ce! Sper ca te-am ajutat :*:*