| Kamwiiiiiiiii a întrebat:

TPU
Niste legende de groaza despre orasul Petrosani. Adica ceva legende gen Jack spintecatorul happy
Mersi

4 răspunsuri:
| DomnişoaraClannad a răspuns:

Pai hai sa-ti zic eu...

Prin "legenda" se intelege povesti transmise de anii de zile prin popor.De cele mai multe ori aceste "legende" sunt doar povesti inventate de copii sau babe care vor sa sperie nepotii. Jack Spintecatorul n-a fost o legenda, el chiar A EXISTAT.
Si din Petrosani nu stiu ce legenda sa-ti spun eu tie, probabil nici nu exista.
Dar daca te intereseaza poti cauta povestea lui Râmaru din Bucuresti, tot ceva gen "jack spintecatorul" e.

O seara faina.

| millyca a răspuns:

Am putea inventa noi ceva. Ceva cu mineri, de ce nu? Un grup de studenti bucuresteni care au vrut cu orice pret sa exploreze o galerie inchisa, ignorand toate avertismentele. Si au ajuns intr-un loc sub pamant... un fel de Shambala unde erau pe sute de metri plantate panselute, niste panselute carnivore, care cresteau la lumina de neon. Ce zici, merge? happy

| AnonimulRo a răspuns:

A fost odata o pietricica si un copac. Copacul a fost taiat si pietricica a fost nemiscata. Sfarsit. big grin

| Jujjfrnjsdskeu a răspuns (pentru AnonimulRo):

Ar trebui sa fi scriitor laughing)