TPU te invita la teatru: Dumnezeu iubeste

"Piesa de teatru „Dumnezeu iubește"este titlul unui spectacol de teatru; povestea a patru femei care vorbesc între ele.

-Ce-ar putea fi interesant în asta? Oricum toate femeile vorbesc între ele...

-Da, dar acestea patru sunt mame.

-Și?

-Și discuția dintre ele are loc în cel mai important moment al vieții lor. Toate, sau aproape toate, se pregătesc să nască.

-Și de ce ar fi un adolescent interesat să vadă asta?

-În primul rând pentru că i s-a întâmplat și lui, chiar dacă nu-și mai aduce aminte. Cu toții am fost născuți.

Și apoi pentru că îi oferă o perspectivă asupra vieții. Mai devreme decât se așteaptă, va fi pus într-o situație similară cu cea pe care o vede pe scenă. Experiența acestui spectacol îl va ajuta pe tânăr să înțeleagă și să se exprime mai bine în legătură cu feminitatea, cu acest miracol al vieții care naște viață.

În al treilea rând, fără să exagerăm, putem spune că fiecare replică din acest spectacol poate constitui în sine un subiect de conversație.

Și-atunci de ce nu am recomanda această rețetă „două puncte” „veniți la teatru"? O oră și cincisprezece minute de spectacol astăzi, poate elimina o oră și cincisprezece minute de tăceri penibile mâine.

Încercați!

TPU te scoate la Teatru! Si ofera comunitatii, prin tragere la sorti, 2 bilete la fiecare reprezentatie pe toata durata spectacolului. Ce trebuie sa faci pentru a castiga?

Pai ai putea sa ne spui ce piesa de teatru ai vazut in ultimul an si ti-a placut cel mai mult. Sau cine sunt actorii tai preferati. Sau cum se numeste filmul in care Arnold Schwarzenegger joaca rolul unui gravid. Sau cum se numeste pictorul care a pictat in patrat negru. Sau orice alte lucruri interesante pe care le poti impartasi din experienta ta de spectator sau actor!"

Concursul se desfasoara in perioada 11.11-18.11.2016, iar castigatorul va fi anuntat in cadrul acestei postari luni, 21.11.2016. Mult succes!

Informatii cu privire la rezervari si programul piesei "Dumnezeu Iubeste" pot fi gasite aici.

UPDATE: Castigatoarea celor doua bilete este Zamfir_Gabriela_1985.

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cand o-i avea bani de venit la Bucuresti. Pana atunci, multumesc pentru invitatie! Junior 1994. Stau intr-un oras mic. Nu vine teatrul pe la noi. Daca ma duc intr-un oras mare n-am cu ce veni inapoi. Doar daca dorm in gara.

| AndreeaCr a răspuns:

Piesa mea preferata de anul acesta a fost Divort in ziua nuntii, m-am amuzat foarte tare, iar toti cei cu care am mers la acel spectacol mi-au apreciat alegerea. Deh, asa e cand ai "ochi" bun. :-))

| RobertoA a răspuns:

Voyeur

| ralucauneori a răspuns:

Ultimul spectacol de teatru pe care l-am vazut si mi-a placut foarte mult a fost No man's land, la TNB.

| Zamfir_Gabriela_1985 a răspuns:

Ultima piesa de teatru pe care am văzut-o fost "O femeie singura" la Teatrul de Artă. Geniala piesa. O recomand happy