| Anonim123456789000 a întrebat:

Trebuie sa scriu un referat si am inteles ca se trece pe o foaie si bibliografia.De exemplu daca scriu informatiile de pe wikipedia atunci trebuie sa scriu bibliografia care se afla in wikipedie? Adica carte,autor,editura, an etc. sau doar scriu linkul www.wikipedia.ro?

Răspuns Câştigător
| Toto47 a răspuns:

Nu. dupa ce termini referatul, treci pe foaie toate sursele de unde te'ai inspirat. de exemplu daca ai folosit wikipedia, scrii wikipedia. sau daca te'ai informat din carti(putin probabil) spui ce carte. you understand what i am talking about?

1 răspuns: