| poly_4749 a întrebat:

Ultimele studii arata ca si sucurule naturale contin substante daunatoare organismului... ce altceva putem sa mai bem in afara de apa?

Răspuns Câştigător
| Dj Boalca a răspuns:

Sau daca ma gandesc bine nici apa minerala din comert nu e prea buna. apa de la robinet nu e prea buna(noi cei din bucuresti stim mai bine). cel imi bine apa plata din supermarketuri

10 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Ceai de tei.

| Tourniquet a răspuns:

Ceai de tei ( sau ce iti place tie. ) eu beau ceai ( de musetel sau tei) de o saptamana si ma simt excelent, mai beau si apa minereala vara, dar mai mult platabatting eyelashes. mai putem sa ne facem si un suc natural de fructe proaspete... nu cumparate din hipermarketuri - supermarketuribatting eyelashes. cumaprate de la oameni de la piata pe care ii cunosti happy.

Si. zeama de pepenebatting eyelashes.

Suc de morcovi ( este foarte bun love struck )

Byebatting eyelashes

| cristi202 a răspuns:

Ulei? Nu! Benzina? Nu! Petrol? Nici atit!happy
Deci tot la apa trebuie sa ne intoarcem, daca vrem sa bem ceva. Problema e ce se afla in acea apa. Dar daca am sti din punct de vedere al biologiei sau al chimiei intreaga realitate, cu toate riscurile ei, problabil ca am prefera sa stam mai mult insetati decit sa bem. Oricum, statistic vorbind, nu se moare asa de repede de la ceea ce bem cit din boli de inima sau accidente de masina. Abia apoi vine cancerul (probabil si de la sucurile pe care le bem)
Si nu pot sa nu inchei fara sa aduc in discutie cazul unei americance care de mica a fost invatata sa se fereasca in alimentatie de tot ce i-ar putea dauna sanatatii. A trait asa pina la 39 de ani, avind mare grija la tot ceea ce minca, si de ce credeti ca a murit ea? - de cancer la stomac! Deci, se pare ca oricit ne-am feri, daca e sa ne imbolnavim, tot se va intimpla asta. Desigur ca prevederea, grija pentru sanatatea noastra trebuie sa isi aiba locul ei, indiferent ce s-ar intimpla cu noi

| Mya a răspuns:

Poti consuma foarte multe fructe ori legume zemoase. :d

| Dj Boalca a răspuns:

Ne vom intoarce la apa ca altceva nu cred ca exista pe pamantul asta

| DianaLostInDreams a răspuns:

Suc de morcovi:d.

| MihaLoveYou a răspuns:

Buna intrebare, eu cred ca sucul de fructe cumparat de la magazin dauneaza organismului, dar daca cultivam noi fructele si ne facem suc de fructe cred ca e mult mai natural doar ca dureaza pana cultivam fructe asa ca apa e a doua solutie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca o luam asa nici apa nu avem voie laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa facem foame, sa ne taram ca bestiile asteptand sa apara ceva 100% natural laughing.

| fifty a răspuns:

Hmm alcolul in cantitati mici e sanatos happy dar in cantitati mici