| GolopențaAdrian a întrebat:

Unde credeti ca se va ajunge cu toate aceste schimbari climatice?

47 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

E un mit in creierul unora, e o realitate, vezi planta venus ala e viitorul, exact asa s-a intamplat si acolo, vulcani au emis in astmosfera prea mult dioxid de carbon si temperatura a crescut si caldura numai scapa in univers

| GolopențaAdrian explică (pentru RAY):

Pana vom ajunge acolo mai este un lung drum si cine stie daca se va intampla

| RAY a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

In cateva milioane de ani, putem ajunge, mai rau e ca se topesc calotele glaciare

| GolopențaAdrian explică (pentru RAY):

Pana atunci nu o sa mai fie nimeni sa confirme asta cel putin noi in nici un caz

| RAY a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Https://www.tpu.ro/......ta-e-prea/

viata e foarte fragila

| GolopențaAdrian explică (pentru RAY):

Este dar nu totdeauna numa de la clima se face asa ceva

| RAY a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Nu e normal ce a fost anul asta in nordul europei si in vest

| GolopențaAdrian explică (pentru RAY):

Da temperaturile alea la noi trebuiau sa fie dar la noi a tot plouat

| RAY a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

S-a cam dus vara, cea mai racaroasa vara din viata mea

| GolopențaAdrian explică (pentru RAY):

Acum zilele astea is cele mai calde din vara asta

| RAY a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Un fel de revansa a veri https://www.youtube.com/watch?v=ocIn4GcyMa4

| GolopențaAdrian explică (pentru RAY):

Vremea nu ai cum sa o revansezi

| RAY a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Metaforic vorbind

| GolopențaAdrian explică (pentru RAY):

Ok

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Niste dobitoci cu aere de oameni de stiinta ne spun ca o sa creasca nivelul marilor si oceanelor cu 150-200 de metrii; dar aceiasi dementi nu spun cu dimensiunile carei planete s-ar asemana o cantitate de ghiață care sa genereze o asemenea cantitate de apa. laughing laughing laughing

| GolopențaAdrian explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Era vorba de 65 de metri

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Poti face si singur un calcul de clasa a-4-a: ce volum de ghiață este necesar pentru cresterea nivelului marilor si oceanelor cu 1cm (un cemtimetru)!?winking tongue

| GolopențaAdrian explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Pai sa stii ca nu stiu cat ar trebui tinand cata cantitate de apa exista

| raMLesS a răspuns (pentru RAY):

"S-a cam dus vara, cea mai racaroasa vara din viata mea"
Corect, imi amintesc cum era acum ceva timp, ce cald era vara, eu stateam cu aspiratorul pornit si cu geamu deschis sa-mi faca vant laughing Daca ieseai cateva secunde afara in soare, te topeai, e ciudat ce se intampla.

| raMLesS a răspuns (pentru RAY):

Am spus aspirator, voiam sa spun ventilator laughing tongue

| Lucian4 a răspuns (pentru raMLesS):

:)))).
am auzit o stire cum ca guvernul din arabia saudita vrea sa trateze un o bucata de iceberg
http://epochtimes-romania.com/......a---260700

| Superior a răspuns:

La disparitia motoarelor pe benzina zic unii, iar eu deja ma stresez pe tema asta; c
Benzinarele sunt cele mai faine, macar de nu ar fi interzise pe termen nedefinit.

| GolopențaAdrian explică (pentru Superior):

Pai asta nu se poate intampla

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie mi se pare ca a luat-o razna vremea. Acum cativa ani am fost in Brasov, in ziua de Craciun erau 24 de grade. Cand eram mica si mergeam in Brasov, era zapada cat poarta, abia mergeam, mergeam cu spatele ca era viscol. Mi se pare aiurea, mai ales la un oras de munte.

| GolopențaAdrian explică (pentru anonim_4396):

Pai peste tot este dat peste cap si in Brasov este foarte mult pentru un oras aflat in zona aia la o altitudine de 600m

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incalzirea globala e reala.
Cine zice ca e un mit are probleme psihice care-l opresc din a simti temperatura sau de a procesa informatii senzoriale.
Se va ajunge la topirea ghetarilor si mai multa inundare. Mai multa decat in prezent. Caldura prea mare ca sa mai traiasca ceva.
Natura nu se va adapta, apa fierbe la 100 celsius, deci daca trece de atat, nu mai poate exista viata deoarece plantele si animalele nu mai au cum sa obtina apa in stare lichida, iar in cazul animalelor, inhalarea aburului nu le hidrateaza, ci distruge sistemul respirator. Pestii se fierb si oceanele vor fi o mare ciorba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici unde. Pãmântul isi schimba unghiurile in decursul timpului.

| Doja a răspuns:

Planeta isi schimba clima in continuu fara influenta omului de la formare. Pana acum am fost intr-o mini-era glaciara, deci e normal sa creasca un pic temperatura.

| Gaby212 a răspuns:

Se va ajunge la Soare...Nu mergem noi acolo, vne el la noi.

| costinvlad a răspuns:

Daca nu ar mai fi atat de multe masini, plus ca culturile agricole sunt tratate cu tot felul de chimicale, fabricile poluante. Cauze: Taierilw de paduri; Masinile; Elementele toxoce; insecticide etc.

| GolopențaAdrian explică (pentru costinvlad):

De astea nu mai ai cum sa scapi

Răspuns utilizator avertizat
| Ovix2002 a răspuns:

Eu cred ca va incepe sa ploua cu AMERICI! :* pup