| BiaBubulina a întrebat:

Unde gasesc subiectele de la cangurul matematic? funda!

Răspuns Câştigător
| CandyGirl_5618 a răspuns:

Deoarece Concursul International de Matematica Aplicata Cangurul se organizeaza in 2011 in aproximativ 45 se tari, regulamentul Asocoatiei Internationale Cangurul sans Frontieres prevede ca publicarea subiectelor de concurs sa se realizeze dupa data de 15 aprilie 2011. Ca urmare, Fundatia pentru Integrare Europeana Sigma va publica subiecte concursului din data 18 martie dupa aceasta data.

1 răspuns:
| pisylayla a răspuns:

Intri de pe google pe concurs cangurul si de acolo este site-ul lor, intri acolo si sunt si subiectele; funda?