| Panainte_Gabriel_Starrul_1990 a întrebat:

Unde pot găsi accesoriu ca sa mi pun camera video pe haină?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Cum am citit, pachetul ar trebuie sa contina "Camera, doua carcase, cablu de conectivitate, diversi suporti si sisteme de prindere", dar n-are inclus suport pentru haine.

Daca nu are suport pentru haine, cel mai bine e sa-ti faci unul chiar TU.
Pentru asta trebuie sa faci un "saculet" din ceva plasa rezistenta sau material textil rar, care sa aiba un orificiu pentru obiectiv in fata, iar in spate cu un inel cu care sa poti prinde saculetul de curea (sau direct cusut pe o curea).
Saculetul trebuie sa aiba orificii (jos) unde sa poata curge apa in caz de umezire (ploaie, zapada) astfel incat camera sa nu fie expus timp indelungat apei (camera nu are specificata ca rezistenta la apa).

Saculetul trebuie sa fie din material rezistent la RUPERE in caz de AGATARE, dar sa protejeze si in caz de eventuala lovire.

Eu am astfel de saculet confectionat din plasa de protectie din plastic, folosita la schele de constructii, precum si din piele artificiala (asemanator gentutelor pentru camere foto).

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ce model de camera?

/link/

| Panainte_Gabriel_Starrul_1990 explică (pentru Bula):

Mulțumesc!

| Bula a răspuns (pentru Panainte_Gabriel_Starrul_1990):

Cum am citit, pachetul ar trebuie sa contina "Camera, doua carcase, cablu de conectivitate, diversi suporti si sisteme de prindere", dar n-are inclus suport pentru haine.

Daca nu are suport pentru haine, cel mai bine e sa-ti faci unul chiar TU.
Pentru asta trebuie sa faci un "saculet" din ceva plasa rezistenta sau material textil rar, care sa aiba un orificiu pentru obiectiv in fata, iar in spate cu un inel cu care sa poti prinde saculetul de curea (sau direct cusut pe o curea).
Saculetul trebuie sa aiba orificii (jos) unde sa poata curge apa in caz de umezire (ploaie, zapada) astfel incat camera sa nu fie expus timp indelungat apei (camera nu are specificata ca rezistenta la apa).

Saculetul trebuie sa fie din material rezistent la RUPERE in caz de AGATARE, dar sa protejeze si in caz de eventuala lovire.

Eu am astfel de saculet confectionat din plasa de protectie din plastic, folosita la schele de constructii, precum si din piele artificiala (asemanator gentutelor pentru camere foto).