| MrWrestleMania a întrebat:

Unui telefon cu folie de protectie, daca il scapi pe jos nu are cum sa se sparga ecranul nu?

Răspuns Câştigător
| alex9624 a răspuns:

Ba da la impact puternic se produce o presiune pe diplay care produce spargerea sau craparea suprafetei display-ului. Funda te rog.

7 răspunsuri:
| ZEU93 a răspuns:

Depinde de la ce inaltime cade happy

| quartz1999 a răspuns:

Ba da, normal ca are cum sa sa sparga ecranul.Folia de protectia are rol de a proteja ecranul de zgarieturi. Funda?

| catalin1997 a răspuns:

Normal ca se sparge daca impactu e puternic ce poate face folia e pusa doar sa nu se zgarie...

| DoamnaGărgă a răspuns:

Ba da, daca e, cum zic ceilalti impactul mare :d!

| anduta1999 a răspuns:

Pai depinde cum il scapi si oricum nu are nimic poate sa se zgarie dar pe folie succes ai grija laughing

| luonica7love4 a răspuns:

Folia de protectie protejeaza doar de zgarieturi dar depinde si de la ce inaltime cade, daca cade de la o inaltime mai mica nu se sparge ca l-am mai trantit si eu de multe ori. Funda?

| Maclavais a răspuns:

N-ai nicio treaba, barosane, de la etajul 15 daca il scapi, crapa cimentul.