| guralivul a întrebat:

Urati(dusmaniti )ceva sau pe cineva in viata voastra?

Răspuns Câştigător
| beba a răspuns:

Am invatat ii accept si sa ii ignor pe cei care ma vorbesc de rau, pentru ca este inevitabil sa nu ai asemenea persoane langa tine.Nu imi place sa mint si nici sa doresc raul cuiva, oricat de tare m-ar fi ranit. Ignoranta ii doare mai rau decat ar face-o cuvintele...

17 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Nu urasc, nu am inima pentru asa ceva, dar recunosc ca exista persoane care imi sunt antipatice, dar incerc sa le evit si sa nu am de-a face cu ele.

| psiholoaga a răspuns:

Sa stii ca mi-a luat ceva sa ma gandesc la asta; nu voiam sa spun 'nu' si totusi sa fie cineva. Dar nu urasc; poate nu pic pe aceeasi lungime de unda cu unele persoane sau nu mi se potriveste compania lor, dar nu simt furie, agresivitate, dezgust fata de ele. Cam trasaturile astea le asociez urii.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu pot spune ca am urat sau urasc pe cineva, pentru ca nu ma caracterizeaza asta.Persoanele pe care nu le agreez le evit.

leonardk
| leonardk a răspuns:

Ura e obositoare si nu aduce nici o satisfactie. Mult mai de pret e iubirea!

| anonim a răspuns:

Nu urasc.insa sunt persoane pe care nu le agreez, si drept urmare incerc sa le evit pe cat posibil.

| sergiu25bc a răspuns:

Urasc sa fiu mintit, prefer adevarul chiar daca doare.Am avut multi prieteni dar mau mintit si i-am eliminat pe rand.Acuma am putini si buni, oricand am nevoie ma ajuta cu o vb cu 1 ajutor.Mai este o vb decat multi si prosti si invidiosi, mai degraba putini si bunihappy

| sergiu25bc a răspuns:

Sincer nu cred ca as putea dusmani pe cinevasad

regis
| regis a răspuns:

Imi place sa cred ca nu. In schimb am multe persoane pe care le ignor aproape total.

| gabimaris a răspuns:

Ura este sentimentul puternic de antipatie profundă (faţă de cineva sau de ceva). Ura de moarte = aversiune foarte mare sau o atitudine duşmănoasă, ostila!
Pot sa spun ca antipatizez cateva persoane, dar de aici si pana la manifestari din astea necontrolate este mult! E adevarat ca am un temperament coleric, dar stiu sa temperez trairile negative si asta e cel mai important pentru mine, dar si pentru cei din jur!

| cyufulyky a răspuns:

Da o urasc in principal pe fosta prietena a prietenului mheu deoarece el ink mai tine la ea chiar daca nu recunoaste eu stiu asta...deoarece ea e mai matura si cica gandeste mai multchatterbox...in rest urasc persoanele care ma mint si care se cred prieteni cand de fapt sunt mai rai ca dusmaniiwinking

| Beatrice_6624 a răspuns:

Da, mi se pare normal dar, il ignor.

| blackkrose a răspuns:

Orice om dusmaneste sau poate chiar uraste ...desi lucru asta nu duce la nimk bun.

| bosnea marinela a răspuns:

Da pe tatal meu cel mai mult.

| roxi_8971 a răspuns:

Da. Desi nu este bine dar imi este cu neputinta sa suport pe cineva care imi face numai rau.

| just.for.you a răspuns:

Eu una nu urasc ci chiar ii compatimesc pe cei care ma urasc pentru felul meu de a fi, pentru ceea ce am, sau ceea ce ma inconjoara, pentru ca ura nu aduce nimic bun in viata noastra, e doar un sentiment care trebui sa dispara pentru a avea mai multi prieteni si nu dusmani!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da! Ii urasc pe cei care vor sa-mi puna bete-n roate si pe cei care se cred mai buni dar nu sunt.
~ii urasc pe cei care
nu pot ierta
marginalizeaza oameni
ignora oameni
sunt egoisti
sunt rautaciosi
se lauda

| ionica_2284 a răspuns:

Ura face parte din viata noastra.La fel cum si binele.Eu cred ca este firesc sa avem din toate cite un pic. Eu iubesc fiecare clipa si urasc timpul ca trece prea repede