| sweetmih a întrebat:

URGET TPU! Oricine e acceptat la universitatile oxford si cambridge? Ce note trebuie sa ai?

Răspuns Câştigător
| Narcis2007 a răspuns:

Nu oricine e acceptat si daca esti acceptat taxele sunt foarte mari, ca sa ai o sansa reala trebuie sa ai media de bac mai mare de 9, 5

| sweetmih explică (pentru Narcis2007):

Deci meddile din gimnaziu nu conteazaa, nu?

| Narcis2007 a răspuns (pentru sweetmih):

Ei se uita doar la notele de bac, scrisoarea aia si la cateva note din liceu deci nu conteaza mediile din gimnaziu

| sweetmih explică (pentru Narcis2007):

Mersi mult. ma mai poti ajuta cu ceva? cat costa pe semestru/un an/tot setul de studii? Te rog si in lire si in lei sau un link happy

| Narcis2007 a răspuns (pentru sweetmih):

Eu stiu ca un an in Anglia e in jur de 10 000 euro/an dar exista un fel de imprumut de care poti beneficia

| sweetmih explică (pentru Narcis2007):

Mersi
cauta-ma pe mail te rog ancamihai2010@yahoo.com

7 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Nu, nu este acceptat oricine. Este vorba de o întreagă procedură. Trebuie să ai medii foarte mari în liceu, să ai posibilităţi financiare ridicate şi să cunoşti foarte bine limba engleză, desigur.

Pa-pa.

| carinutza25dragutza a răspuns:

Nu, normal ca nu oricine este acceptat. Acestea sunt universitati cu prestigiu, printre cele mai bune, deci nu vor primi elevi cu note mici (6, 7,8). Plus ca trebuie sa treci prin o gramada de etape ca sa fii acceptat. Daca esti, pai trebuie sa fii norocos la buzunar. Dar daca esti exceptional cu note numai de 10 iti pot oferi bursa.