| Annelise a întrebat:

Urmeaza in decembrie sa plec in vacanta in Italia cu wizzair. incolo ma duc cu avionul, dar luand in considerare ca inapoi voi avea un bagaj mai mare (suveniruri etc), ma gandesc sa vin cu autobuzul, insa mi-e cam frica de accidente, iarna fiind. ce parere aveti? ar fi bine sa vin cu autobuzul?

Răspuns Câştigător
| ovidius a răspuns:

Autobus = avantaj că nu plăteşti kg extra
Avion = ajungi mai repede şi nu îngheţi de frig şi stai înghesuită.

În orice caz, un on-way ticket e mai scump ca dus-întors.

| LucianStroe a răspuns (pentru ovidius):

Ultima fraza puteai sa o tii pentru tine, caci e o mare prostie.

La Wizz Air pretul biletului dus-intors este SUMA dintre pretul biletului dus si cel al biletului intors.

| ovidius a răspuns (pentru LucianStroe):

Nu ştii nimic. Stai jos.

| Annelise explică (pentru ovidius):

La Wizzair nu am vazut diferenta de pret nici daca iau doar un bilet de un drum, nici daca le iau ambele, dus-intors...

| laur4ever a răspuns (pentru ovidius):

Sa stii ca ai 90% dreptate, dar a fost si mama mea un drum foarte lung iarna cu autobuzul si nu a intarziat! Si era si mai ieftin!winking E cu adevarat mai bine cu avionul dar e mai scump.

8 răspunsuri:
| LivingLouder a răspuns:

Mai sigur e cu avionul. Mai bine sa platesti cativa banuti in plus decat sa faci un accident si sa ingheti de frig

| Andreea_Irina_1993 a răspuns:

Eu cred ca ar fi bine sa iti iei bilet pe dus intors si eu merg in italuia destul de des cu avionul si ma simt mai in siguranta, ajung si repede in 3 ore sunt in Bucuresti si pentru bagaje iti iei biletul pe care sa ai incluse si bagaje troler de 30 de kg si geanta de 10 daca til iei de acum nu te duce mai mult de 100 de euro dus intors cred sper ca ti-am fost de ajutor big grin

| Annelise explică (pentru Andreea_Irina_1993):

La wizzair trebuie sa platesti separat bagajele, doar daca nu ai geanta mica de mana

| Andreea_Irina_1993 a răspuns (pentru Annelise):

Eu am luat bilet ultima data in decembrie si aveam inclus geanta mica de mana adica maxim 10 kg si troler de 30 iar daca iei dus intors te duce mai ieftin asta era ideea se platesc bagajele doar in cazul in care pe bilet nu sunt incluse sau daca nu specifici cand iti iei biletul platesti in aeroport bagajele