| 1968 a întrebat:

Va mai aduceti aminte prima zi de scoala?

Răspuns Câştigător
| ellene a răspuns:

Da. Parca a fost ieri :X eram asa emotionata si nerabdatoare, abia asteptam sa inceapa. Tin minte de cand am plecat de acasa, cum am asteptat sa ne strige invatatoarea, cum am lasat-o pe mama in sala aia mare de sport unde s-a facut ceremonia de deschidere...cum am ajuns in clasa si m-am pus intr-o banca cu o fata cu par lung, bruneta... aa si mai stiu cand ne-a spus invatatoarea cum se procedeaza la scoala laughing .adica daca vrei sa spui ceva ridici doua degete laughing ...bineinteles eu stiam asta deja si ma intrebam de ce ne spune chiar toate chestiile minore...ca na...nu suntem asa prostutihee hee. Foarte frumos a fost.

20 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Sincer nulaughing
Dar eu intru acum a 7 a si maine sigur imi voi amintii prima zi... din a 7 a laughingbig grin.

cami
| cami a răspuns:

Daaaaaaaaa
Stiu ca aveam in mana o floare (in ambalaj ) si mi-a cazut intr-o baltoaca laughing, si i-am dat-o invatatoarei asa.
In uniforma, cu cordeluta, eh, cum sa uitam happy

auran
| auran a răspuns:

Eheee, emotiile si bucuria puneau stapanire in prima zi si apoi teama de a nu fi scos la tabla urmatoarele zile...frumos...
Bafta celor care au inceput scoala!

| selef a răspuns:

Da

| Mefisto23 a răspuns:

Daaaaa, m-am plictisit ingrozitor! Si m-am si certat cu invatatoarea ca nu intelegeam de ce imi daduse si mie o floare ca eu stiam ca numai fetele primeau flori. Si mia aveam si uniforma aia stupida. De la clasa 8a incolo, prima zi de scoala era la bere cu colegii. Ehe, alea vremuri! Numa ca noi mai si invatam, majoritatea celor de acum stau la bere si dupa prima zi!

| monyk a răspuns:

Buna, a fost in urma cu 10 ani...eram cam mica si timida, stiu ca eram cu varul meu si amandoi eram timorati, nu stiam de capul nostru...am cunoscu colegii noi si nu stiam ca 8 ani voi fi alaturi de ei, iar acum sunt la liceu si imi amintesc de acei ani si ma gandesc oare cum au trecut asa repede acesti ani? timpul trece, din pacate nu il putem da inapoi nici nu il putem opri...

| CrucifiedCountess a răspuns:

Nu.ar trebui? de ce oare sa ne mai aducem aninte de lucrurile rele din viata noastra? thinking

Răspuns utilizator avertizat
| turist a răspuns:

Da! A fost demult ('78)! N-am cunoscut pe nimeni si tovarasa invatatoare mi se parea antipatica! Dar noroc cu baietii! M-au convins ca e de mers la scoala... Dar pan' la urma ne-am invatat unii cu altii si asa a fost super cum s-a intamplat! rolling on the floor

| I'm just me a răspuns:

Da, ce vremurilaughing

| FearNoEvil a răspuns:

Da, cum sa nu? Am reusit sa ma pierd de mama si am inceput sa plang. rolling on the floor Cum pot uita asa ceva? rolling on the floor

| pepenerosu a răspuns:

Oai.nu tin minte f mult. dar tin minte faptul ca atunci mi-am cunoscut profesoara de pian, si mi-a zis ca o sa avem ora de pian a doua zi (eram la liceul de arta) si eu nu mi-am amintit a doua zi sa merg!laughing si profa i-a sunat pe ai mei...ca de ce nu am venit.si apoi am venit.si am inceput sa plang.ca nu am stiut.laughing nu stiu ce a fost in capul meu
da oricum!laughing.aa.si tin minte.cum ne-am pus in banci...eu stiam 2 colege.cu care fusesem la camin...si stiu ca ma uitam la toata lumea cum arata.si invatatoarea vorbea.si.era ciudat, dar nu prea tin minte din copilarie. din pacate:-

| Daddy_9411 a răspuns:

DA, dar mai repede imi aduc aminte de ultimalaughing... abia dua ce termini scoalo iti dai seama cu adevarat ce a insemnat!

| zamfira a răspuns:

Nu imi mai amintesc foarte clar, desi nu bausem nimic in dimineata aia big grin Singura chestie pe care o stiu e ca mama si bunica plangeau de se prapadeau cand m-au "predat" tovarasei invatatoare. In rest, un ghiozdan imens care ma cocarja si bucuria de a fi cu alti copilasi in clasa

| kiwii a răspuns:

Da.Si sincer, nu a fost una din cele mai frumoase zile din viata mea...

| cucubauuu a răspuns:

Imi amintesc ca dupa cateva saptamani de la inceperea scolii trebuia sa ne prezentam fiecare cu 2 plase pline de castane...umblam 2 zile sa le strang, ca nu eram singurul...si erau mai greu de gasit... dar a fost misto

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da love struck
xoxo
by dydee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dap. Tin minte ca imi transpirasera rau mainile de emotie si ma asezasem in a doua banca alaturi de prietena mea de la gradinita.Cand a intrat doamna invatatoare in clasa si a inceput sa vorbeasca cu noi avea o voce atat de calda.Nu o sa uit niciodata prima mea zi de scoala.

| mondo.it a răspuns:

Da a fost prin 93 am fost tare emotionata

| daradura80 a răspuns:

Da, o porkrie.