| MariaMarya85 a întrebat:

Va rog ajutor! crying
Eu am un coleg care sta aproape de blocul meu, si noi ne intalnim in autobuz cand plecam de la scoala. Intr-o zi, cand mama m-a luat de la scoala ne-am dus la autobuz si ne-am intalnit cu Tudor (baiatul acela) La statia de autobuz. Deodata, cand tata a sunat-o pe mama mama i-a zis sa il ia si pe Tudor sa il duca la casa lui cu masina cand plecam de la scoala. Zis si facut. Acum el se ia de mine: ma impinge, ma trage de par, imi da cu caietul in cap, etc. De exemplu azi cand m-a scos doamna la tabla si eu nu am inteles un exercitiu si el l-a inteles a venit si s-a dat mare in fata mea ca cica eu nu stiu matematica. Si acum el inca vrea sa vina cu noi, dupa tot ce mi-a facut. Si mereu vorbeste cu tatal meu si nu ma lasa si pe mine sa vorbesc. Nu mai stiu ce sa fac. M-am saturat! Ma si face de rusine in fata colegilor mei, fiindca ei il urasc si ei mereu rad de mine ca il duc pe Tudor acasa. Ei, bineinteles, unii copii rad. Pana si mama a zis sa nu il mai iau niciodata. Si azi cand eu i-am zis ca nu vine cu noi el zice "BA DA!" este un mare nesimtit! Va rog, ajutati-ma, nu mai rezist. Azi la plecare noroc cu Edi, cel mai bun prieten, l-a tinut ocupat ca sa plec eu inaintea lui si sa nu il luam! Dar va rog mult, ce ati face in locul meu? Nici nu va dati seama prin ce trec sad Dati-mi un sfat!

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Cred ca aceasta discutie trebuia sa o ai cu mami tau si sa ii explici care este situatia reala, si, uite asa mami tau ar sti ce sa faca.
Nu cred ca ar fi o problema fara rezolvare.
Nu iti mai pune mintea cu toti cei care iti vor raul.
Ignora-i.
O zi frumoasa sa aihappy

6 răspunsuri:
| CosminC86 a răspuns:

Nu-ti mai pune mintea cu toti prostii. Nu-i da atentie deloc, comporta-te ca si cum n-ar exista. Cat despre violentele fizice (trasul de par) ar trebui sa vorbesti cu dirigintele, parintii si psihologul.

| vampir004 a răspuns:

Lasa-l sa vorbeasca aiurea, vorba aia cainii latra tu mergi mai departe, de mine au ras multi dar le-am aratat ca sunt mai bun ca ei, incearca sa-l eviti si vorbeste cu parintii sa nu-l mai luati cu voi, idiotii nu merita nici cea mai mica atentie

| Anonima240 a răspuns:

Nu il mai bagi in seama, incepi sa il spui la profesorii ca te deranjeaza si cand pleci spre casa ii spui ceva de genul: ca cine te crezi tu sa imi zici cand sa te iau? mai du-te si singur'' si pleci in continuare si daca vine dupa tine ii spui mamei tale sa plece mai repede sau sa ii spuna sa nu se mai tina dupa tine

| Cristian_Catană_2000 a răspuns:

Pai e ceva complicat daca se comporta urat cu tine desi un baiat nu ar trebui sa faca asta dar eu cred ca ar trebui sa ii dai o palma si sa ii spui ca te deranjeaza sau sa ii spui sa te lase dracului in pace!

| CatalinaCata13 a răspuns:

Din punctul meu de vedere as incerca sa il ignor. Il ignor si daca nu inceteaza eu zic sa le spui parintilor ce iti face cu adevarat.

| MariaMarya85 explică (pentru CatalinaCata13):

Le-am zis si ei mi-au zis ca cu prima ocazie il vor certa un pic dar nu l-au mai intalnit.