| wall a întrebat:

Va rog frumos spuneti-mi si mie cum se termina cartea robin hood scrisa de gilbert henry.

1 răspuns:
| georgiana a răspuns:

Robin a trait mult timp pana cand a fost otravit de stareta unei manastiri alaturi de Sir Roger de Doncaster.Inainte de a muri Robin a fost gasit de micul Jhon, Ket spiridusul si Hob din colina si i-a fost indeplinita ultima dorinta:sa-l ajute sa traga o sageata in locul unde vroia sa fie inmormantat.Si acolo unde s-a infipt sageata acolo a si fost inmormanta. Dupa moartea lui Robin Hood, ceata de "aparatori ai dreptatii" s-a imprastiat, fiecare om plecand si gasindu-si un loc in lume.
Multa vreme mormantul lui Robin a fost ingrijit de doi oameni care sareau ca niste spiridusi din copaci si infrumusetau locul de veci al lui Robin, iar nimeni nu se inselau ca acestia erau Ket Spiridusul si Hob din Colina fiindca ei l-au iubit mai mult pe Robin in timpul vietii sale.