| KagomeHigurashiLoveInuyasha a întrebat:

VA ROOOG DIN SUFLET CITITI SI RASPUNDETI-MI SERIOS: love struck love struck happy happy happy sad sad sad puppy dog eyes puppy dog eyes puppy dog eyes
Imi puteti recomanda si mie niste carti bune(mai ciudate, cu fantome, strigoi, spirite, vrajitoare, duhuri rele si bune, satanisti etc)? Eu am mai citit astfel de carti, mai degraba o serie de carti si anume(volumele sunt exact in ordinea in care le scriu):

1. Ucenicul Vraciului;
2.Blestemul Vraciului;
3.Secretul Vraciului;
4.Batalia Vraciului;
5.Greseala Vraciului;
6.Sacrificiul Vraciului.

Aceste carti au fostb scrise de Joseph Delaney si vreau sa spun ca au fost fff tari! Puteti cauta si pe NET cartile sa va convingeti! love struck love struck love struck

DECI:CE ASTFEL DE CARTI IMI PUTETI RECOMANDA?
fundita! MULTUMESC FFF MULT!puppy dog eyes puppy dog eyes puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îți recomand "Dicționar diabolic". Cred că sunt 3 sau 4 volume. Sunt sigură că o să îți placă și: Salem`s Lot, Misery și Shining, de Stephen King. Mai încearcă niște cărți de Dean Koontz.

Papa. kiss

9 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Harry potter
amurg
stapanul inelelor
the vampires diaries love struck

bye-bye

| Deyutza a răspuns:

Ai putea incerca :
GAZDA de Stephenie Meyer
http://shaukisbookcase.wordpress.com/noutati/the-host-de-stephenie-meyer/

| UnicornsAreLove a răspuns:

Eu am citit Umbra Minotaurului. A fost super!

| sasha_2369 a răspuns:

Uite: cartile lui Stephen King [ eu nu am dormit o noapte dupa ce am citit Pet Semetary straight face ] si cartile lui Anne Rice [ cu vampiri si cu vrajitoare ]

| Mitchi a răspuns:

1. Portretul fantomei-Avi
2.Toata colectia lui H. P Lovecraft!(e masterul groazei, el a influentat multe generatii de scriitori ca Stephen King si alti...)
Eu am citit seria Casa Noptii. E extraordinara! Pana acum, au aparut la noi 5 carti. E vorba despre o adolescenta de 16 ani care este"insemnata" si devine vampir. Ea este deosebita, nu este ca ceilalti vampiri; da dovada de puteri foarte mari. Ea se muta de la parinti si pleaca la Casa Noptii.Aici isi face prieteni foarte buni si au foarte multe aventuri. Mie chiar mi-a placut seria aceasta si abia astept sa apara si celelalte(din cate am inteles sunt 12).
Succes!

| Diana198 a răspuns:

Poti sa incerci seria twilight toate cele 3 carti sau seria THE LORD OF THE RINGS, de asemenea exista si filmele... sper ca am fost de ajutor...:*:*

| KagomeHigurashiLoveInuyasha explică:

Draga ilincutaD7.stiu ca exista si filmele cu stapanul inelelor, doar le-am vazut pe fiecare an. oricum multumescx tuturor pentru raspunsuri!

| KagomeHigurashiLoveInuyasha explică:

Ii multumesc raspunsului anonim pentru ca mi-a spus de cartile alea cu "Cosmarul Vraciului" si "Povestea Vraciului" ca eram sigura ca trebuia sa mai fie si o carte a 7-a ca a 6-a adica "Sacrificiul Vraciului" se termina tampit raw de tot si de aia stiam eu ca trebuie sa mai fie si o continuare.MERCI inca odata si celorlkalti pentru ca mi-au raspuns la intrebari. kiss kiss kiss kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai au mai aparut doua carti din colectia Vraciul: " Cosmarul vraciului" si "Povestile vraciului.Despre vrajitoare". Ultima o poti lua doar de pe internet(cel putin la mine) ca aici in Brasov inca nu a aparut!