| Dr.StomatologG.G. a întrebat:

Vine 1 aprilie, ziua pacalelii. Care e cea mai mare pacaleala pe care ati facut-o, sau vi s-a facut voua?

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Acum 2 ani am fost la un interviu la o agentie de publicitate (Punct Advertising). Am fost sunata de 1 aprilie de catre tipa din departamentul HR si mi-a spus ca si-a dat seama ca am imaginatie si ca sunt o fire creativa si mi-a sugerat sa lucrez in departamentul de creatie. M-a provocat sa organizez un eveniment despre pisici si caini, modul lor de viata, comportamentul lor.etc. Am fost intru totul de acord si am raspuns provocarii dupa care "tipa" mi-a explicat cum sa ajung in locatia unde se va desfasura evenimetul...nu m-am prins cand mi s-a dat adresa unei prietene doar ca...inainte sa inchid telefonul, am auzit o rafala de rasete... dupa care am auzit mai multe voci strigand in cor : Pacaleala de 1 aprilie! De obicei ma prind foarte repede cand e vorba de farse dar atunci mi-au facut-o!rolling on the floor

8 răspunsuri:
eileen
| eileen a răspuns:

Eu nu am nimic asa amuzant, pentru ca ma prind de fiecare data. Insa acum vreo 4 ani am tras o sperietura groaznica. Tocmai ma despartisem de un tip care incepuse sa ma hartuiasca, sa ma urareasca tot timpul, chiar ma gandeam sa pun politia pe el. Timp de o saptamana incetase si am crezut ca am scapat. Eram cu o prietena chiar de 1 aprilie si a inceput sa imi spuna ca l-a vazut, ca a vorbit cu el si ca vrea iar sa ma urmareasca, nici nu stiti ce panicata am fost! Vazandu-ma asa alba mi-a spus sa stau linistita, totul e o glumahee hee
Dar mai stiu o alta pacaleala buna facuta tot de prietena asta a mea. Si-a sunat o prietena si i-a spus ca este profa de pian si ca in 2 ore are un examen, o auditie. Era sambata, asta a inceput sa tremure toata pentru ca nu isi repetase partiturile, s-a imbracat repede si a plecat spre scoala cu gandul ca o sa pice examenul pentru ca nu era pregatita. Pe drum, prietena mea a sunat-o si i-a zis sa se intoarca acasa, nu mai era nevoie de ealaughing))

Bula
| Bula a răspuns:

La targ, am "pierdut" o verigheta din...bronz, in interiorul caruia a fost inscris "1 aprilie"!
Dupa o ora s-au certat peste 10 persoane, al cui e! big grin
A venit politia, i-a ascultat pe totii, dupa care am aratat inscriptionarea din interior.
Sa fii vazut pe toti, ce "mutre" au facut toti "cinstitii proprietarii", care au revendicat-o inainte! laughing))))

lolita
| lolita a răspuns:

Intalnisem barbatul perfect (tanar, frumos, destept si cu bani)credeam ca ne este real dupa vreo trei luni de relatie minuinata ma intreaba daca vreau sa merg cu el sa-si viziteze fiul, eu aproape ca lesin, nestiind ca el are un copil, cand m-a vazut asa mi-a zis ca este o gluima. da pe mine deja cazuse cerul.

| TipulVerde a răspuns:

E pacaleala asta care God ne-a facut-o tuturor...

| leluc a răspuns:

Anul trecut m-a sunat un prieten care tocmai venise din Olanda de la studii ca are o surpriza pentru mine. Am iesit in oras cu masina, mai erau 2 amici cu el, a parcat intr-un loc ferit si ne-a aratat o pungulita in care a spus ca e marihuana din Olanda happy...in timp ce se lauda cu ea, in spatele nostru vine o masina cu girofar, ies 4 oameni cagulati din ea cu pistoale, ne trag din masina, ne pun cu mainile pe capota si incep perchezitia. Au spus ca sunt de la antidrog si au gasit punguta cu iarba (care era de fapt ceai scos din pliculete si pus in punguta). Am tras o sperietura zdravana si apoi au venit inca 10 prieteni razand de noi laughing

| ▄ █ ▄ █▄ █ ▄ █▄ █ ▄ █ a răspuns:

Eram la munk... o colega a pus pe un baiat sa ii plateasca o rata. a 2 zii era 1 aprilie... si eram cu mama acasa. si mi-a venit "minunata"idee sa o sunam si sa spuna ca va plati penalizari pentru ca a intarziat cu rata... colega mea sustinea ca e a platit. si mama ii spunea ca nu apare in baza de date. si a tinut-o asa cam 10 min ...colega era la munk. in timp ce vb cei de la banca(mama)a aparut si colegu care ia platit rata. si se certa cu el. ca de ce nu ia platit rata. si eu nu mai puteam de ras laughing)pana la urma i-am spus adevaru si spre norocu meu nu s-a suparattongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am primit mesaj de la o prietena si imi spunea ca am dezamagit-o, ca sunt parsiva, ca i-am ruinat viata si ca niciodata nu ma va ierta pentru ce i-am facut.la final mi-a scris sa nu indraznesc sa o sun pentru ca imi va face mari probleme.eu am stat, m-am gandit ce sa fac, cum sa fac, pe cine sa sun? ma intrebam ce am facut? la vreo 15 min mi-a trimis iar sms:"teapa! e 1 aprilie". nu a fost chiar placut.

| zeghy a răspuns:

Poi pacaleala ca mam nascut