| Ciocinta_Alexandru_1976 a întrebat:

Voi cand ati avut ziua de 18 ani majoratul? Ati ținut majoratul?

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Majoratul am tinut impreuna cu toti ceilalti din clasa, impreuna, la sfarsitul verii, cand fiecare a devenit deja "major".
Am tinut o petrecere mare la iarba verde, cu foc de tabara, gratar, ceaun, frigare si muuuuulta bere si tarie big grin
Ne-am pus laolalta fiecare ce- si cat am avut: banii de buzunar si ce a fost disponibil din frigider...winking

Si acum ne aducem aminte cu mare placere de acel week-end de neuitat!

| anonimg a răspuns:

Eu am aproape 40 de ani și încă nu l-am serbat. happy Eu vreau să îl sărbătoresc la 80 de ani. big grin

| SilentRain a răspuns:

Nu am făcut nimic special, mai mult din obligație am cumpărat un tort și un bidon de suc
Nu îmi place să îmi serbez ziua de naștere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

24.12 2008... exact acum aproape 10 ani. Nu mi-am tinut majoratul. M-am revansat de revelion. big grin

| Iunix a răspuns:

Singur, acasă, depresie, ploua tare, luase şi curentu.

| Iunix a răspuns:

Acu' 2 ani

| brokxy a răspuns:

De ce sarbatorim atunci cand suntem cu un an mai batrani si mai aproape de moarte? laughing logica oamenilor laughing

| gothicbat a răspuns:

Da, l-am ținut, dar mai mult din dorința părinților fiindcă voiau să fie și rudele prezente, însă am plecat după la munte cu prietenii mei laughing

| WhatABeautifulDay a răspuns:

Nu, mi s-a parut o prostie. Ziua in care implinesti 18 ani nu e cu nimic mai importanta decat in cea in care implinesti 17, 21 sau 30 de ani.

| Sara1248 a răspuns:

Pe la 17 ani imi doream o super petrecere la restaurant, cabana, ceva, cu zeci de cunostinte si rude in jurul meu. La 18 am realizat ca n-am nevoie de asa ceva, ca e inutil sa chem toti oamenii cu care vorbesc cand avem nevoie de ceva sau cand ne intalnim pe strada o data la nu stiu cat timp, asa ca m-am gandit ca ar fi mai bine sa invit acasa cei mai apropiati prieteni si cateva rude, si m-am simtit mult mai bine, am fost in largul meu, si nu regret niciun moment alegerea facuta. happy