| Sn0wY a întrebat:

Voi ce faceti cand va plictisiti?
Eu m-am saturat si de jocuri si de tot.
Niste idei?

Răspuns Câştigător
| BluishAngel a răspuns:

Heey happy.Si eu ma plictisesc in momentul de fata waiting.Am sa iti dau niste idei pe care cred ca o sa le pun si eu in aplicare: pune o comedie si uita-te impreuna cu fratele tau,jucati impreuna un joc gen Nu te supara frate sau carti,mergi la o plimbare cu el sa luati aer(daca stai la casa si ai curte,puteti sa va jucati scunsa sau prinsa in caz ca e un loc destul de mare), citeste-i ceva(daca e mic si nu poate citi singur), deseneaza ceva, stati la povesti(barfiti-va parintii laughing ). Daca esti obosit si nu ai chef de ceva ce presupune miscare, poti sa te pui putin la somn si sa ii dai fratelui tau ceva de facut in acest timp(dar petrecandu-va timpul impreuna e mai amuzant big grin ).
Cam atatea idei am. Sper ca te-am ajutat. happy

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Kyrie a răspuns:

Te duci afara si culegi corcodusi si multe altele si apoi cand revii acasa, cauti Top Anime si incerci sa-ti cauti un serial, gl laughing [is mai bune ca filmele]

| Măduuțaa a răspuns:

Cand ma plictisesc,cateodata dorm laughing, sau ies la plimbare in parc, stau la soare si ascult muzica, mai gatesc, stau cu baiatul meu...Cam atat.Tu iti poti gasi un hobby care sa iti placa, poti iesi la strand ca e destul de cald afara, asculta muzica sau chiar citeste ceva!

| Flavyus07 a răspuns:

Pai iesi afara cu prieteni, uitate la un film, apucate de o carte, fa sport. viata e scurtawinking nai cu sa te plictisesti de ea

| Cristi2122 a răspuns:

Iti zic o idee faina, Intra pe net si invata trucuri cu carti.Si dupa exerseazale pe fratetu. Funda?big grin