| moilolyta09 a întrebat:

Voi credeti in ca va veni sfarsitul lumii?

Răspuns Câştigător
| Dragos_Arapasu_1994 a răspuns:

Viata pe pamant nu se va sfarsi niciodata,Dumnezeu a creat pamantul sa fie locuit pentru totdeuna,el are un scop cu noi,sfarsitul unora va veni ca in timpul lui noe,adica o mare distrugere insa vor exista supravietuitori,dupa,pamantul va fi transformat din paradis asa cum era la inceput,fara rautate,boala, coruptie, imoralitate, moarte, planset, durere. Vrei sa faci parte dintre supravietuitori? Asta depinde de tine ce vei face.Nu este important cand vine acest sfarsit al oaemnelor care nu asculta de Dumnezeu, important e cum suntem gasiti noi, si mentionez inca odata:pamantul nu va fi distrus de nimic, el doar va fi curatat de raul care s-a petrecut in trecut si de ceea ce se intampla in prezent, si inca un lucru:suntem foarte aproape.Pentru ce care il cunosc cu adevarat pe Dumnezeu, cunosc scopurile sale si au o relatie de prietenie cu el pot sta linistit.Pentru ceilanti? Sa ia masuri sa faca toate acestea cat mai este timp favorabil.

29 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru unii da, pentru toata omenirea nu. Numai bine!

| Dragos_Arapasu_1994 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Un sfarsit va fi dar nu al lumii intregi, si nu se va sfarsi niciodata viata pe pamant.Asemenea ca in zilele lui Noe oamenii sunt cei care vor fi distrusi,care nu urmeaza normele lui Dumnezeu,cel rau Satanm va fi nimicit,nu va mai exista moartea, boala, durerea, mortii vor fi inviati si vor avea ocazia sa-l cunoasca pe Dumnezeu daca inca nu au avut ocazia, si cu siguranta sunt deoarece au existat perioade in care lumea era in intuneric spiritual.Insa la fel ca in timpul lui Noe vor exista supravietuitori. Vrei sa faci parte dintre supravietuitori? Asta depinde de tine.Pentru cei ce cunosc adevarul asa numitul sfarsit al lumii asa cum il cunosc unii este un motiv de bucurie nu de teama.Pentru cei ce il cunosc si au cunoscut scopurile sale nu exista motive de teama ci de bucurie.Acesta este un timp favorabil pentru a face schimbari:pentru a -l cunoaste pe Dumnezeu pentru a cunoaste adevarul si pentru a ne aduce viata in armonie cu vointa sa.El a avut un scop cu privire la pamant:acela de a fi un paradis si de a fi locuit de oameni care traiesc fericiti, insa planul lui Dumnezeu a fost intrerupt pentru un timp de cel numit Diavolul.E l va fi distrus in curand iar oamenii se vor bucura in conditii perfecte de viata.

| pwp a răspuns:

Nu vineee...nu mai crede tot ce auzi!

| EmaS a răspuns:

Traim vremurile de pe urma. Sfarsitul lumii va veni, dar nu stie nimeni ceasul si ziua, numai Tatal.Te-ai gandit vreodata ca va veni un ceas in care vei sta inaintea Dreptului Judecator? Cum te vei putea dezvinovati?

| mona a răspuns:

La cat e de rea lumea odata si odata tot va veni sfarsitu...

| DixieIsCrazy a răspuns:

Sfarsitul lunii ae fi trebuit sa vina de muklt dupa spusele lor.dar inca nu s-a intamplat si dupa parerea mea nici nu se va intamplawinking

| 夢想家兩次 a răspuns (pentru DixieIsCrazy):

Cand au zis maiasii ca se va sfarsi lumea m-am uitat toata ziua ca o proasta pe geam. Sfarsitul lumii e o enigma pentru mine.

| WR104 a răspuns:

100%

| Rossey a răspuns:

Buna! Sa-ti spun un lucrubig grinumnezeu exista.Si degeaba se dau toti peste cap si spun ca se apropie sfarsitul lumi deaorece nu mai Dumnezeu stie ce face.Stii cumbig grinumnezeu ne da, Dumnzeu ne ia.Nu mai asculta minciunile astea si sa-l lasam pe Dumnezeu sa aleaga.O zi buna!

| TimeParadox a răspuns (pentru Rossey):

Lasa-ne pe noi in pace cu prietenul tau imaginar laughing

| Rossey a răspuns (pentru TimeParadox):

Sorry,dar nu este deloc un prieten imaginar. Fara el nu ai fi existat.Mai gandeste-te si comenteaza apoi.

| TimeParadox a răspuns (pentru Rossey):

Haha. era odata o chestie "too stupid to understand science? try religion". cam asa si tu acum laughing

| Rossey a răspuns (pentru TimeParadox):

Ramai tu cu stiinta ta si eu cu religia mea.

| TimeParadox a răspuns (pentru Rossey):

Bafta atunci.

| Rossey a răspuns (pentru TimeParadox):

Mersi la fel.

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Nu cred...
De cate ori s-a anuntat sfarsitul lumii pana acum?
Niciodata n-a fost adevarat; si nu va fi.
Sunt doar baliverne, nu cred pana nu vad.

| TheDifference a răspuns:

Nu ma iau dupa maiasi laughingrolling on the floor calendarul de la windows se termina pe 31 dec 2099...deci mai e rolling on the floor

| TimeParadox a răspuns (pentru TheDifference):

Seteaza-ti ceasul pe 31 dec 2099, ora 23:59 si asteaptawinking

| TheDifference a răspuns (pentru TimeParadox):

Astept waiting trece in anul urmator laughing)deci nu murim laughing

| TimeParadox a răspuns (pentru TheDifference):

Pai vezi laughing faza e ca o sa fie niste schimbari la sfarsitul anului astuia, dar ne adaptam laughing

| moilolyta09 explică:

Deci funda o voi acorda pe 21.12. 2012 atunci cand zic maiasi ca se va intampla sfarsitul lumii. Daca va veni atunci sper sa am timp sa intru 2 min sa dau fundalaughing))Ok mersi pentru raspunsuri

| liliacALB a răspuns:

A si venit! Asta daca ne referim la lumea de acum 10-20 de ani. Nimic, absolut nimic nu mai e cum a fost, si totul se schimba in continuare intr-un ritm ametitor.

| myruna2012 a răspuns:

Eu nu cred, dar sigur se va intampla,
Eu nu stiu sigur cate milioane de ani au trait dinozaurii, dar cred ca si noi vom trai la fel de mult ca dinozaurii si apoi cand o sa vina sfarsitul OMENIRII
O sa apara inceputul erei glaciare sau ma rog ....Intelegi ce vreau sa zic, nu.

| YouNoob a răspuns:

Anual apare un nou mit precum ca in anul respectiv, maxim urmatorul vine sfarsitul lumii, asta fiind evident un nou pretext pentru em0 sa isi incerce venele cu lama.
Adevarul e ca sfarsitul planetei sau mai bine zis al acestui sistem solar v-a avea loc abia peste cateva miliarde de ani, probabil 7 dupa ultimele estimari cand soarele isi v-a termina hidrogenul, pana atunci toti pot sa delireze anual linistiti happy

@Rossey / Offtopic
Si Mos Craciun exista dar nu vine ca e Roman si n-are bani omfg interneaza-te

| Differentx13 a răspuns:

Nimic nu e imposibil. happy

| GOtiCKAsasin a răspuns:

Sfirsitul lumii big grin:big grinbig grin

| amaliaamely a răspuns:

Buna! DA va veni odata safarsitul lumii...DAR cand nimeni nu se va astepta la asatabig grinasa cred eu

| florinvalentin99 a răspuns:

Mayasii au prezis că sfârsitul lumii va avea loc pe 21 12 2012, dar uite ce sa întâmplat în japonia, nimeni nu stia ce se va întâmpla. Deci nu e sigur.

| ºchocoº a răspuns:

Sfarsitul lumii va veni odata cu apocalipsa, dar nu se stie cand. Cu siguranta nu are cum sa fie tocmai pe 21.12. 2012 straight face.
Sfarsitul lumii va veni in 45 de milioane de ani, datorita faptului ca Soarele va fi mai mare decat Pamantul si va "veni" peste el.
Oricum, noi nu vom mai apuca acel timp; si daca da, s-ar sfarsi si fara Soare, pentru ca nu am mai incapea pe Pamant happy.