| adinutza_7428 a întrebat:

Voi cum ati reactiona daca ati vedea un status de genul asta pe Facebook? http://www.unica.ro/......-8056.html

12 răspunsuri:
| ahlrh a răspuns:

OMG! "Cum spun americanii".
Oribil, din partea prietenilor de pe facebook si al colegilor de pe forumuri.
Oamenii care s-au omorat aveau nevoie doar de o consolare sau, de psiholog.straight face
Iar prietenii si colegi n-au stiut decat sa manance pop-corn + pixurile de bere langa ei.
Strigand "N-ai TUPEU!"...

Repet, OMG.

| Oxanna a răspuns:

Cred ca as incerca sa'l/ sa o opresc. probabil ar fi inutil, datorita celor care incurajeaza astfel de fapte...sau probabil mi'ar fi groaza sa intru pe link/pagina si astefl nu as face nimic, probabil din teama de a nu vedea asa ceva.

| Pisicuța a răspuns:

As fi total uimita. Oamenii astia se gandesc ce fac? Cand te sinucizi se pare ca multi nu analizeaza totul, viata are suisuri si coborasuri, unele mai adanci altele mai inalte, dar totusi cand te sinucizi nu te gandesti ca viata merge inainte si ca lasi multi oameni dragi tie in urma, printre care prieteni si familia sad, este foarte trist si complet nebun ce fac acesti oameni, unii din cate vad isi posteaza live aceste sinucideri pentru a fi dati mari pe internet.Mai bine sa fi un important in viata reala, decat pe virtual unde totul se uita usor, a fost ceva nou foarte interesant apoi pe masura ce anii trec e tot mai plictisitor.Acum ce sa le faci, sinucigasii sunt sinucigasi, din pacate, nu ii poti opri sad, cred ca n-au suflet acei oameni, spre exemplu acel om de 40 de ani, nu s-a gandit cum va fi viata copiilor lui, asta este foarte trist, copii aceia cresc cu imaginea tatalui ce s-a sinucis pe constiinta, niciodata nu poti uita asta sad. Imi pare rau de acei oameni, si-au luat viata, mai ales acea "Simone Back" care s-a sinucis chiar de Ziua Nasterii Domnului sad, foarte trist pot sa spun.

P. S. nu as vrea sa avem parte de asta pe TPU sad

| florinell a răspuns:

Buhh, sincer nu mi-as dori in viata mea sa vad un status dala la cineva, mai ales daca mi-ar fi prieten si sa-si puna status ca se sinucide in acel moment, vai, as face orice mi-ar sta in putinta sa ajung cat mai repede la el, sau sa sun pe cineva care ar sta mai aproape de el, pentru ca fiecare secunda a vietii nostre e importanta...

| matrixismyname a răspuns:

Probabil cum au reactionat si restul, i-as incuraja si nu i-as crede.
Oricine se sinucide si face asta live nu numai ca e un ratat ca se sinucide, e un ratat dublu ca o face live si trebuie tratat ca atare (incurajat)

| Diiiia a răspuns:

Pai cum sa reactionez? Eu cred ca m-as speria un piik

| odudăcoaptă a răspuns:

As face pe mine*se duce sa isi cumpere pudra te talc*

| FlyingSparkle a răspuns:

As interveni cu siguranta si as incerca sa imi opresc acel prieten sad

| mimpyan a răspuns:

Pai clar m-as asigura daca e adevarat sau nu. dupa aceea as incerca sa alertez autoritatile. si in nici un caz nu as jigni persoana in cauza!

| Ceylan a răspuns:

Oamenii care fac gensturi de genu asta au probleme psihice.

| paula_4238 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic... dar e ceva ce nu as incerca!

| Deviliz a răspuns:

Mi se pare anormal ce se intampla in ziua de astazi. Daca stai sa te gandesti logic ca Dumnezeu ti-a dat viata, dupa parerea mea el e singurul in masura sa ti-o ia.Ar trebui ca toate site-urile de acest gen sa fie monotorizate de cineva... Ce groaznica a ajuns lumea, parca suntem inca inceti la minte. Ce sa ii facem in ziua de azi lumea nu gandeste deloc. Daca as avea o asemenea ocazie sa vad asa ceva cred ca as las-o balta cu ori ce incercare de a schimba intentia persoanei.Este cu adevarat groaznic... sper sa nu asist la asa cevacrying