| biancab21 a întrebat:

Vorbesc destul de bine limba engleza dar imi lipseste accentul britanic. Imi vad un viitor in Marea Britanie asa ca as dori sa am un accent cat mai bun, iar eu fiind din Romania am un accent mai degraba american Vreo idee cum as putea sa imi imbunatatesc accentul britanic? Fundaaa happy

2 răspunsuri:
| boogbv a răspuns:

Deocamdata e bine daca vorbesti coerent limba engleza, iar daca vei ajunge in Marea Britanie cu siguranta vei prelua accentul de acolo asa ca nu-ti fa griji.

| wdRink a răspuns:

O metodă bună este de a viziona filme în care se regăseşte acest accent, şi să încerci să-l imiţi. Mai mult nu cred că poţi face dacă nu stai ceva timp acolo, în Marea Britanie.