| MaraMadalina1888 a întrebat:

Vreau ceva dulce dar de făcut în 5 minute, nu am praf de copt, ceva ca mug cake dar fără praf de copt

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Gogosi pripite, fara maia sau praf de copt, cu: faina, ou, apa, un pic de zahar, esenta de vanilie si ulei pentu prajit.
Se servesc calde, fiindca de se racesc, se intaresc si nu mai sunt asa de gustoase.

3 răspunsuri:
| Flavianadx a răspuns:

O felie de paine prajita, unsa cu unt si dulceata deasupra.

| Devil21 a răspuns:

Buna!
Prăjitură la cană
Pui in cana faina, ulei, zahar, cacao, lapte, amesteci bine si apoi bagi cana la microunde pentru 2 minute maxim.
Rezultatul va fi un desert gustos si rapid de facut.

| MaraMadalina1888 explică (pentru Devil21):

Este mug cake, nu o sa iasa bine fara praf de copt pentru ca nu va crește