| malina_9455 a întrebat:

Vreau niste farse pentru excursie dar nu trebuie sa facem mizeriesad mersi anticipatbig grinlove struckkiss

11 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Rock la scoala
Pentru farsa urmatoare ai nevoie de un complice. Unii profi aduc un casetofon pentru a pune casete "educative" elevilor. Stai cat mai aproape de casetofon. Dupa ce profu' pune caseta complicele tau il cheama si il tine ocupat in timp ce tu schimbi caseta "educativa" cu una rock si dai volumul la maxim. Efectul va fi rasunator!
Incendiu
Luati o foaie de hirtie si scrieti pe prima fata: "A se citi pe verso doar in caz de incendiu" dupa care pe a doua fata scrieti :" Am spus doar in caz de incendiu". Puneti foaia cu prima fata in sus undeva unde sa poata fi vazuta.
Moneda Lipita
lipeste pe podeaua coridorului un ban (de preferat o moneda de 5. 000) cu super glue si ai sa vezi cati au nevoie de bani in zile de azi.
Bomboane
Ia o cutie de bomboane goala si intoarce ambalajul cu josul in sus si vor parea ca niste bomboane delicioase apoi du-te la prietenii tai sau profesori zicandu-le ca e ziua ta (de nume, de nasere) si vei vedea ce va iesi incearca si vei rade pe saturate.
Afise pe scara blocului
Puneti afise pe scara blocului de exemplu cu "Se opreste apa intre ", "Lift in revizie tehnica".
Cutia postala
Scrie pe o foaie: "Va rugam foarte frumos, daca aveti posibilitatea si sunteti niste oameni generosi ajutati-ne cu un ban." si lipeste-o pe cutia postala a unui vecin, sau daca vrei, chiar pe a ta. Astepta o saptamana si du-te sa verifici. Vei fi surprins.
Ghiozdanul disparut
ajungi primul la scoala
pui crema sau pasta de dinti p clanta, in interiorul usii
. pleci si te ascunzi
cand vine urmatorul coleg se va murdarii si va merge la baie sa se spele
intre timp tu ii iei ghiozdanul si fugi cu el
. daca nu vrei sa ai probleme da ghiozdanul inapoi inainte sa ai probleme cu diriginta/-ul
Spune-i profei ca tabla cade si-i vei vedea reactia

| OnWeed a răspuns:

Sa ii luati sireturile de la adidasi si sa il legati de pat cu ele, sa ii puneti pasta de dinti in adidasi, pe fata, in ureche sau sa ii mazgaliti cu markerul in somn.

| AlinPlaya a răspuns:

Crema de ghetelaughing e mai buna decat pasta de dintzi. laughing
Ave!

| missbeatris a răspuns:

Pune-i inainte sa bea un lichid in apa sau suc ce o fii sare sau zahar sau zeama de lamaie... funda?

| Iulică_3456 a răspuns:

Pai, in ultima excursie noi am pus pasta de dinti pe afat tuturor celor care dormeau si dupa ii gadilam pe fata si apoi isi puneau pasta pe toata fata ca se freacu ca idiotii.Nu cred ca face prea multe murdarie, dar s-ar putea sa reusesti sa murdaresti vreun cerceaf.

| ILoveSKRILLEX a răspuns:

Poi am multe ideiwinking momentan astea imi vin in minte :

Sa pui lipici pe clanta de la usa (super glue)crede-ma mergewinking~!

Sa... ii cosi de pat (patura cu care dorm sa o cosi de cearcafwinkinglaughing

Sai pui finetii in pantofiwinking!

Momentan astea sper sa-ti fie de folos! laughing

Sucess happy!

| nfren a răspuns:

Hirtie intre degetele de la picioare, si dati foc big grin big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu carioca cand dorm mazgalitil pe fatalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deseneaza-le mustata cu carioca/marcarul pe fatalaughingsau scrie-le pe frunte:"I'm a gay"laughingrolling on the floorsau "Fuck you" imagineaza-ti cand se vor trezi si cand vor vedea pe fruntile lor aceste mesajelaughingrolling on the floor...Sau,pe usa de la baia lor, lipiti o hartie pe care scrie"defect"laughingrolling on the floor... fara mizerie si efect garantatwinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Il dai cu pasta de dinti pe fata apoi il gadili cu o pana pe fata redma va merge

| marcelan25 a răspuns:

Incearca pasta de dinti in adidasi, sau desenat cu marker-ul pe fata, sau sa-l legati de pat si sa-i turnati apa in ureche. Daca imi mai vin in minte, iti scriulaughing