| larrii a întrebat:

Vreau sa cumpar ceva de pe Okazii si din pacate acel anunt a expirat astazi( mai avea 2 articole disponibile). Cum pot contacta vanzatorul? Nu stiu unde sa intru sa ii gasesc numarul de telefon sau mailul. Multumesc mult.

Răspuns Câştigător
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Daca stii numele (ID-ul de Okazii) al vanzatorului e simplu; intri pe alt articol care il vinde si il intrebi daca mai are ceea ce te intereseaza. Daca va intelegeti ori va repune articolul in vanzare ori iti va spune sa "cumperi" un articol mai ieftin din oferta lui ca sa plateasca un comision mai mic. Imediat ce ai "cumparat" un articol (atentie, vanzare instant, nu licitatie) primesti un mail cu datele vanzatorului si el cu datele tale. Atunci abia puteti lua legatura direct. Sunt STRICT INTERZISE numerele de telefon, adrese de mail, ID de messenger, orice date care te-ar putea pune in legatura directa cu celalalt inainte de finalizarea unei tranzactii prin intermediul siteului. Dar poti incerca pe mercador si tocmai, posibil sa aiba produsul listat si acolo.

3 răspunsuri:
| Okaziiro a răspuns:

Buna ziua,

In situatia in care o vanzare este expirata pe site, din pacate, nu se mai pot plasa comenzi sau trimite mesaje in cadrul sau, deci contactarea utilizatorul nu mai este posibila prin intermediul articolului respectiv.

Intrucat pe site-ul Okazii.ro exista aproximativ 2.000.000 de produse noi si second-hand, utilizatorii pot detine si produsul dorit de dumneavoastra. Pentru a verifica acest lucru, puteti efectua o cautare cu ajutorul motorului de cautare afisat in pagina principala: http://www.okazii.ro/. Dupa introducerea cuvintelor cheie si apasarea butonului "Cauta", o lista de produse active pe site va fi afisata. De aici puteti alege produsul dorit prin accesarea vanzarii corespunzatoare.

Recomandam tuturor utilizatorilor sa aleaga produsele marcate cu Garantia de Livrare sau, in cazul in care acestea nu fac parte din program, sa solicite vanzătorului Garantia de Livrare. Acesta este un serviciu oferit in beneficiul cumparatorilor ce ii asigura pe acestia de primirea produsului corespunzator sau de returul sumei de bani achitata.

Astfel, daca un utilizator plaseaza comanda pentru o vanzare acoperita de Garantia de Livrare, primirea produsului descris pe site va fi garantata. In caz contrar, in termen de 3 zile lucratoarea de la primirea coletului, cumparatorul poate solicita returul acestuia. In aceasta perioada contravaloarea produsului achizitionat prin intermediul Garantiei de Livrare este blocata într-un cont intermediar, detinut de catre Okazii.ro. Daca conformitatea produsului cu descrierea de pe site nu este reclamata in intervalul precizat de 3 zile lucratoare, banii sunt deblocati si transmisi mai departe vanzatorului.

De asemenea, in cazul in care aveti nelamuriri, va puteti adresa colegilor in cadrul echipei de Asistenta Clienti Okazii.ro pe adresa de mail suport@okazii.ro sau la numarul de telefon 0374658344 de luni pana vineri intre orele 9:00-21:00.

O zi placuta,
Okazii.ro

| andreimada a răspuns:

Poti intra si pe mercador.ro si acolo gasesti chiar ce vrei...happy Funda?

| OrangeFga a răspuns:

Cauta produsul expirat si apare in coltul din dreapta numele utilizatorilui, dai click pe el si dupa ii poti trimite un mesaj, dupa care il intrebi daca mai e valabila oferta si d-astea