| biancamaria a întrebat:

Vreau sa fiu emo ce trebuie sa fac

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Nu poti fi emo doar prin imitatie!
Cei care sunt emo, cu adevarat, adica cei care au probleme emotionale, depresii...etc, au nevoie de ajutor psihologic si psihiatric! Emo nu e o moda! Desi pentru unii e cool sa fii emo... "ce true..." "Tokio Hoteeeeeel"...
Se copiaza forma..., fara fond, ca la manelisti!
Fii o adolescenta normala! Citeste, invata bine la scoala... lasa emo-ismele...nu e cool deloc sa arati ca o stafie umblatoare, taiata pe maini, cu par pe fata, cu haine negre...si cu o fata de zombie...

120 răspunsuri:
| yourfriend_1956 a răspuns:

U nu ai nevoie de o comunitate precum cei din comunitatea emo u ai nevioe doar de niste persoane care sa te inteleaga!

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

+, Cauta si aliaza-te cu cei mai buni decat tine, de la care ai ce invata, si care merita respectati si urmati!, el putin... lasa astea, oricand ai o problema NOI iti suntem alaturi!, si vezi bine, suntem foarte multi, isteti si altruisti! Bucura-te de aceasta primavara abia imbobocita, citeste, asculta muzica de calitate, plimba-te, reflecteaza, admira frumusetile din jurul tau si fii TU! non-emo! Succes!

| Delia 75 a răspuns:

Ermenul de "emo" vine de la "emotional" care ne poate duce, eventual, cu gandul la acele persoane ceva mai sensibile, afective, si usor de impresionat.
"Emo" este, de fapt, starea pe care persoana ce se considera astfel o are datorita unor deceptii peste care nu a putut trece (in cazul unora) sau datorita simplului fapt ca "filmul a fost prea frumos pentru a se termina astfel" sau a unor versuri "ce deprima" (in cazul altora).
Cert este ca aceasta stare nu apare doar de dragul de a fi "emo" ci, dupa cum au demonstrat si unii specialisti in domeniul psihologiei, de pe urma unor traume ce au modificat modul de a gandi, de a actiona.

| viorel2c a răspuns:

Pentru a fi Emo nu trebuie sa faci nimic.Probabil esti deja.Problema e ca multi copiaza ceea ce nu cunosc.Incearca sa te apropii de un grup de colegi care se cred Emo.Vezi daca iti place ceea ce fac ei, cum se imbraca, ce muzica asculta, coafura sau machiajul. Daca iti place fa ca ei, daca nu revin-o si fa-te rockerita.

| CenturyChild a răspuns:

Sa te razgandesti. E mai bine sa fi tu insati. EMO are doua sensuri
1. emotional
2.eu ma omor
De obicei persoanele atat de suparate pe viata devin emo, prefera lucruri sadice ( ex: sa si taie venele) si pana la urma ajung sa se sinucida crying
Daca vrei poti sa te imbraci in negru si sa fi goticawinking

| rhodococcus a răspuns:

Fi tu insati. Fi prietena cu cei de care esti atrasa, iar daca ei nu te accepta asa cum esti (emo sau ne -emo ) inseamna ca nu te iubesc si nu ai ce face(asta e viata - unii oameni te plac alti oameni te resping ), dar intodeauna vor exista si oameni care te accepta asa cum esti,(cu rele si cu bune ) si asta vrem cu totii. Daca te imbraci si te porti intr-un anumit fel doar ca sa fi apreciata, te multumesti cu putin, tu vrei de fapt sa fi acceptata asa cum esti. dar daca te porti si te imbraci intr-un anumit fel petru ca asa vrei,(asa iti place) emo sau ne emo, e ok. Esti libera sa alegi

| marinela a răspuns:

Sa fi mai smechera, sa-ti pui o poza tare si sa-ti faci un nume coll cu inimioare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te face emo.ca daca te faci emo o sa ajungi in iad.mai bine fii u si o sa ajungi in rai.

| ♣ Ma®®yE [;x] a răspuns:

Mda... fa-te emo sa vezi ce-o sa te scuipe pers normale...

| Mo a răspuns:

Pai ca sa fii emo iti trebuie o tunsoare cu mult par pe fata(par negru neaparat!), haine negre foarte ciudate...si...neaparat o stare psihica cu care sa fii la pamant!(asta are un emo adevarat)! Dar totusi nu inteleg de ce iti doresti atat de mult sa fii emo! De ce sa ajungi sa te tai pe maini, sa iti bagi cercei cine stie pe unde, sa poti ajunge chiar si la sinucidere( pentru ca asa sfarsesc tot mai multi emo-isti)cand poti fi o fata normala!
Daca curentul emo te-a prins si pe tine si iti place...incearca!

assiris
| assiris a răspuns:

Nu trebuie sa faci nimic. Romania in criza asta este plina de EMO.

| tttitooorp a răspuns:

Asta: http://ocartita.wordpress.com/2008/11/29/emo/ (cei slabi de inima sa nu intre pe link-ul asta)

blonda_suprema
| blonda_suprema a răspuns:

Pfhai, de capul meu, Mihai, nu am vazut in viata mea asa ceva. Nici nu imi imaginam ca ar exista asa ceva facut de catre cineva pe propriul corp. Nici nu stiu daca este posibil si daca nu sunt trucate unele dintre ele ca nu-mi pot imagina o taietura pana la os in felul acela pe viu si acea persoana inca sa mai fie in viata daca s-ar mai putea numi viata.
Bianca daca vrei sa ajungi astfel eu spun sa te mai gandesti si sa mai cantaresti daca ai fi in pielea parintilor tai cam ce parere ar avea ei de treaba asta sau invers, daca ai avea tu un copil si l-ai vedea asa, cat de fericita ai fi sa vezi lucrurile astea pe trupul copilului tau?
Sau asa cum au spus fetele mai sus, daca vrei sa semeni cu ei, adopta parul inchis la culoare, breton in ochi putin pe o parte, un ciuf in varful capului, parul dat cu gel si fixativ din abundenta, haine negre, tricou cu maneca lunga si peste tricou cu maneca scurta putin lalai, blugi cu lanturi atarnate cu turul lasat si mulati pe picior putin slinosi, tenisi (in general tot negri) unghii negre, curea la pantaloni cu tinte, bratari cat mai multe la maini din piele cu tinte, ochii conturati puternic cu negru si nu stiu ce ar mai fi. Poate geaca din piele neagra, mersul putin cocosat, si bineanteles geanta (tip postas)pe umar pe sub geaca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum sa ma tai fara sa ma doara asa tare?

| leeanna a răspuns:

Nu trebuie sa faci nimic. esti sau nu esti. e simplu. dar...de ce TREBUIE sa fii emo? emotii puternice, dureri, suparari si trairi interioare avem cu toti. Gaseste-ti felul tau de a-ti exprima ceea ce esti, ce simti sau ceea ce vrei sa fii. cine stie... poate iti faci propriul tau curent...:d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nush ce trebuie sa faci si yop vreau sa fiu emo trebuie sati schimbi comportamentu si din astea cred

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce trebuie sa devin emo?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt emo si pentru a fi j u emo trebuie sa t imbraci k un emo sa t comporti k el nu doar sa fi j sa t imbraci ai nevoie cand aestj emo mai ai nevoie sa intelegi c este un emo. Daca e cineva emo id meu d mess e valinas_love va astept.

| sasha_7040 a răspuns:

Ca sa ajungi EmO nu e atit de simplu cum iti pare te-ai imbrakat in haine rozov si negru si parul tiai facut...NU...EmO asta nu este stil dar viata. Ei sunt oameni Emotionale se defera de noi. EmO poarta nu numai rozov si negru orice culoare dar ca sa ajungi EmO mai intii schimbati gardiroba si arunca toata incaltamintea care era la tine cea simpla. Fa-ti parul la stilisti buni sau singura poti sa te inveti gasind saitul in Youtube : scrii Emo hair, si te inveti si nu uita de vine trebuie sa ti le tai

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa faci nimic emo vine din suflet...

| mart3 a răspuns:

1 daca vrei sa fii emo ...trebuie sa ai probleme grave.cum am eu... certuri in familie... multe necazuri si viata nu mai merita traita... IN CAZUL ASTA 2. nu trebuie sa faci nimic pentru a dovedi asta... conteaza inauntru .3. daca vrei sa fii si l exterior fa`ti unghiile in negur tunsoare asimetrica... scrie p google emo style hair girl .si imbracate in haine negre cu alb.winking bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti fi emo doar prin imitatie!

Cei care sunt emo, cu adevarat, adica cei care au probleme emotionale, depresii...etc, au nevoie de ajutor psihologic si psihiatric! Emo nu e o moda! Desi pentru unii e cool sa fii emo... "ce true..." "Tokio Hoteeeeeel"...

Se copiaza forma..., fara fond, ca la manelisti!

Fii o adolescenta normala! Citeste, invata bine la scoala... lasa emo-ismele...nu e cool deloc sa arati ca o stafie umblatoare, taiata pe maini, cu par pe fata, cu haine negre...si cu o fata de zombie...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar asa crezi ca putem sa-l luam pe Gheorghe care asculta toata ziua manele si sa-l facem emo si sa asculte rock.asta e cv prea d tot sh cei emo s-au nascut asa. timizi, sensibili...etc.mai bine sp vrei sa fii o copie a unui emo...happy...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

... pai poti incepe sa te imbraci in haine negre sh roz...si sa iti faci freza de EMO...sa stii ca prostia aia ce Tokio Hotel si cu taiatul venelor nu e chiar adevarata... daca vrei sa iti sun cat mai multe despre EMO sh despre cum sa fii EMO intra p id meu: bianca_bugarin...big grinhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau sa fiu si eu un emo ce trebuie sa fac?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alexandra:in primul rand emo este un stil pe care eu l-am abordat in ultimul timp; este adevarat ca sunt deprimata si simteam nevoia sa fac ceva, asa ca mam facut emo! Docamdata am reusit sa ma tai la deget de 5 ori! Daca cumoastecineva o persoana emo sau punk are id my:andreeacinmaru@ymail.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa faci nimic care sa te ajute sa fi emo trebuie sa te nasti cu problema asta emo iar daca nu te nasti cu ea viata te ajuta sa o castigi fara ca tu sa iti dai macar seama!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Arunca-te de la etajul 8....................pentru inceput

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draguta tu vezi-ti de scoala lasa emo ca am fost si eu si am revenit la normal DIAVOLUL pune stapanire pe tine. ela...13ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu st un emo si iti spun ca trebuie sa te colorezi la par ori negru ori blond cu suvite de orice culoare iti place sa fie bufant, ciufulit cu breton(drept sau intr-o patre). Machiajul sa fie strident cu negru.Hainele de culori inchise(negru) sau deschise(galben, verde, roz, albastru). Unghile sa fie negre sau rosii(eu mi le fac de obicei ori negre ori galbene). Muzica sa fie ''romance'',''scared''...incaltamintea sa fie ceva usor si comod(balerini, teneshi).