| biancamaria a întrebat:

Vreau sa fiu emo ce trebuie sa fac

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Nu poti fi emo doar prin imitatie!
Cei care sunt emo, cu adevarat, adica cei care au probleme emotionale, depresii...etc, au nevoie de ajutor psihologic si psihiatric! Emo nu e o moda! Desi pentru unii e cool sa fii emo... "ce true..." "Tokio Hoteeeeeel"...
Se copiaza forma..., fara fond, ca la manelisti!
Fii o adolescenta normala! Citeste, invata bine la scoala... lasa emo-ismele...nu e cool deloc sa arati ca o stafie umblatoare, taiata pe maini, cu par pe fata, cu haine negre...si cu o fata de zombie...

120 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fii tu insati, apropo de ce vrei sa fii emo?:S

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca vrei sa fi emo trebuie sa ai un motiv foatre bun nu ca asa ai chef ...ma gasesti la besstmadalynutzza id de mess pentru cei care vor sa fie emo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa te tai la vene!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Shtyu cm e sa fi emo pentru ca am fost si iou pana la varsta de 12 ani eram o copila chinuitha pana am cunoscut o persoana care ma ajutat ff mult de a nu ma comporta ca prima cand am cunoscut-o nu aveam incredere in ia si imi era ff frica sa vb cu toti cand eram suparatha ma inchideam in camera si plangeam singura...nici in ziua de azi mie imi este frica sa v si cu propria mama dar nu am ce face sha mam nascut...si niciodata nu am avuth curajul sa-mi fac un prieten pentru ca toti ma alungau si parintzi isi sfatuiau copii sa numi vb ca ii invat lucuri rele si poate ca desta eram asa de timida si de speriata...nu e bine sa fi emo pentru ca nu-ti vei face nici un prieten si cand vei avea nevoie sa vb cu cineva acel cineva nu va fi langa tine...crede-ma cati v din propia experientza...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa fi emo nu trebuie neaparat parul negru cum spun alti poti de exemplu blonda chu suvite negre, roz sau verzi in par...si sa te imbraci cel mai mult nu neaparat tot tot in negru emo poarta si roz mult combinatia roz-negru. ce throww:X:X:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa cauți un grup în care sa te infiltrezi sI dupa iti spun ei asa am facut si eu dar iti sugerez sa nu te bagi ca e rau trebuie sa stai plecata de acasa si trebuie sa te tai nu incerca mai ales ca trebuie sa scrii cu sange acel pact scarbo eu am iesit gu greu din aceasta incurcatura

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Care e trrb k tokio hotel? nu inteleg dc tot ii judecati...bill dc e gay...nu e trebuie noastra. si eu poate sunt lesbi. si nu cred ca intereseaza pe cineva. e viata mea. si fac ce vreau j ea...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.sa te imbraci in negru, 2.sa ai o tunsoare emo, 3.sa fi fardata sau fardat, 4.sa fi vopsita pe par cu ce culoare vrei, 4.sa te comporti ca un emo, 5.sa te faci cu lack nergu, si 6.sa te asunzi de voameni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa te caci de 4 ori, sa sari intr-un picior si dupa aia sa te-arunci de 5 ori la rand de la parter pe geamhappy si gata esti emo laughinglaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar daca ea vrea sa para emo ce tot ziceti nu e o imitatiee" nu e o imitatie adevarat, dar daca asa vrea ea asa vrea maree chestieelaughing)) app imprumuta`mi sh mie o lamabatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As vrea sa fiu emo imi doresc ma numesc senck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai in banca ta, si la sa fiee altiii decat tuuu, nu itii strica copilaria acum cand esti tanara. dpa aia ai sa plangi de anniii care au trecut si iti fqaci sngura rau sfatul meu prieteneste. Marcela... pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am vrut si eu sa fiu,, emo'' dar am inteles de la prieteni ca emo e o prostie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E rau sa fi emo nimeni nu te antelege si eu am fost... dar acum sunt o fata normala si am 12ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Emo nu inseamna a fi neaparat izolat adc doar a fi la moda e tare dar eu ma comport normal ori cum care poatra haine negre sau par ciufulit inseamna ca vrei sa fii la moda oricum incearca sa fii hippie ca atunci esti mai la moda

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Helou`!:]

ba dr0gatS`ilor.:]

nu ie adevarat` nu-i lua dee seamawinking.

emo nunsemna ca ajunGi` in iaD`raised eyebrows

sau cca` ai probleMe psHio`:].

emo insemna ceva mai deosebit de alt`u
care arata `ca un cioban`.big grin

si nu e manelist cocalarilor`.:]

e un stil de viata pentru cei` emotivi cui nu`i conv sa nu se uitee.:]

eu sunt E`mo si sunt manDra`.:]

atrag mai mulTa lume ca voi`.big grin

daca vreii ceva sfatt` sa devii amo intraa` pe iD` mew`:

biu. famous_girl

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai...in primul rand schimbati comportamemntul in trunul mai emo in al doilea rand maghiazate, rujeazate, pudreazate etc...si schimbati hainele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cam ce fac emo:se taie cu lama, unii care is mai nebuni se si sinucit dar nu e vorba si de tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau sa fiu emo pentru ca am ceva probleme in familie si nu`s ce sa mai fac...va rog ajutati-ma

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea daca vrei sa fi emo te vei distruge dar daca vrei sa ratsi ca un emo cum st sho poti simplu sa te makhezi sa iti faci o freza care sa te po0n in evidentsa dar sa ai breton asimetric sh parul cat mai kiufulith sh sa te imbraci cu haine ca ale lo0r care so0nth so0perbhebatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mei...nu stiu exact dar si eu vreau sa ma fac emo dar nu are cine sa imi raspunda la aceasta intrebare:''cum pot deveni EMO?''

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fata ca sa devii emo trebuie sa fii prea prost si eu am fost emo pana cand parintii mau prins ca vbreau sa ma omor si mi-am dat seama fa ce vrei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna si eu vreau sa devin emo uite id meu pantera_lavi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai in primul ran eu st EMO iti zic ca e CEVA TARE si nu numai tare e TRU si trupa ce-a care zice ea TOKIO HOTEL e cea mai MERFA trupa inclusiv SANTA MAFFY dar lasa asta draga mea daca crezi ca esti emotianla depresiva etc FATE emo daca NU esti NU te face DRAGA mea deci eop iti zic din propria mea experienta...NU TE FACE daca nu esti ceea ce e un emo adevarat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multumesc de rasp :* sunteti foarte de treaba nu va suparati dar voi sunteti emo eu vrea m sa fiu EmO ca imi place singuratatea nu stiu imi place stilul acesta imi place sa fiu EmO dar parinti nu ma lasa sad si nu vreau sa imi fac breton ca sa nu mai vad sau sa-mi tai venele pentru ca m-am taiat jy yop odata si chiar doare bine nu m-am taiat tare da cate o data poti si suferi pentru baieti sau pentru soarta surorii tale mersi mult de masss sunteti cey ma coool :X va pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aj vrea sa am o tunsoare cat mai simpla...happybine nu o sa ma fac o fata cu fata de zombi big grin cred ca am sa imi fac o poza atunci cand am sa fac transformarea asta si am sa va trimit :*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa-te draga mea emo nu asculta ce spine lumea.Prima data eu spun sa incepi prin ati tunde parul cu ciobul si cu ochii inchisi, apoi dupa ce termini capodopera te dai cu oja neagra apoi incearca sa-ti rozi unghiile sa fie asa pe jumatate, apoi te machezi cu cat mai mult fard negru dar tot la fel cu ochii inchisi si am ajuns la imbracaminte, iti iei o pereche de pantaloni negrii asa cat mai cazuti de pe tine si iti mai arunci si un hanorac asa in scarba si gata.Succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa fumezi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa te mai gandesti. daca tu crezi ca a fi emo inseamna si a fi popular te inseli. Nu cred ca o sa-ti placa cand toti te vor considera o ciudata.