| biancamaria a întrebat:

Vreau sa fiu emo ce trebuie sa fac

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Nu poti fi emo doar prin imitatie!
Cei care sunt emo, cu adevarat, adica cei care au probleme emotionale, depresii...etc, au nevoie de ajutor psihologic si psihiatric! Emo nu e o moda! Desi pentru unii e cool sa fii emo... "ce true..." "Tokio Hoteeeeeel"...
Se copiaza forma..., fara fond, ca la manelisti!
Fii o adolescenta normala! Citeste, invata bine la scoala... lasa emo-ismele...nu e cool deloc sa arati ca o stafie umblatoare, taiata pe maini, cu par pe fata, cu haine negre...si cu o fata de zombie...

120 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu vreau sa fiu emo dar ma intereseaza ce haine poarta mai mici mai mari, mai strimte mai largi, vreau sa fiu emo cu adevarat

dar nu stiu ce sa fac sa devin emo

ma puteti ajuta?
va rogg

g

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine lasa nebuniile si vezi-ti de o viata normala, decit sa ajungi intr-o buna zi sa te sinucizi din cauza depresiei si a emotiilor anormale.nu te sfatui sa devii un emo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai intati parul macheaju imbracaminteea da si sa te arunci de la etaju 18 ca eu traesc la 12

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce tot vb.ca eu sunt EMO.am 22 de ani si practic emo de la 12 ani.asa ca nu mai invatati copii la prostii. aaaa am uitat trebuie sa ma duc sa ma tai la vena, dar nu se moare paaaaaaaaaaaa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am aproaspe 12 ani si sunt emo ca sa fi emo trebuie sa fi rebela sa te inbraci in nergru par pe fata tatoaat cine vrea mai mult i meu este :sandrutzadienutza)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce vb despre iad. oricum toti ne ducem acolo credeti ca sunteti perfecti? si a fii emo e foarte tare.eu unu chiar duc o viata emorm de grea. daca nu credeti id meu e: eutotu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa te tai cu lama eu sunt si a faqut asta de
multe ori

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai...
Daca vrei sa fii emo poti incerca urmatoarele :
- sa porti gentute tip " postas " happy
- parul neaparat trebuie lasat sa creasca pana o sa-ti acopere ochii happy
- sa asculti muzica lor ( nr. EMO ) : Rites of Spring ETC happy
- sa porti incaltaminte Converse love struck ( sunt foarte tari ) si eu le port fiind punk-erita nu EMO happy
- tricouri cu inscriptii gen : LOVE SUCKS. multe altele. happy
- pantaloni cu stelute ^^
Si alte elemente pe care o sa le gasesti pe net xD

Succes love struck
;*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa te inbraci in negru si numai negru sa ai parul ciufulit si sa fii trista.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Emo pot fi aceia care au greve probleme si eu am fost emo din cauza familiei si prietenilor dar acum cu ajutorul unei pers am uitat de emo. Emo nu se bazeaza doar pe imbracaminte totul vine din interior sa nu uiti asta dar eu cred ca mai bine stai in banca ta ca nimeni nu o sa te accepte asa unii oameni sunt foarte indiferenti cu persoanele care au nevoie de ajutor si care sufera id meu bad_girl_803 daca il vreti va pup pe toti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cite inteleg eu a fi emo nu este mai mult decit un mod de veata super este o ''boala'' da?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce? eu asc tokio hotel si imi plc foarte mult asa ca nu va luati de ei va rog! nu sunt inca emo dar nici mult num ai am!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa fii emo!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fii indiferenta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa fii emo, nu zic, dc ai probleme emotionale poate...cum a mai zis cineva intr-un comentariu, sunt 2 feluri de emo.
Cei care se taie si cei care doar intra indepresii, sunt tristi.
Si asta vine de la sine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imbracate conform stilului aranjeazati parul, fa-ti machiaj corespunzator. emo e un dar de la D-zeu nul ignorati, emo doneaza singe care ajuta altora dar voi toti ceilalti nu stiti ai pretui de psihiatri si psihologi voi aveti nevoie dar noi toti emo suntem sanatosi cu o problema in suflet.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Emo nu inseamna ceva care vei deveni peste noapte... emo inseamna un caracter puternic si sa nu iti lasi viata controlata de alti.Hainele nu se gasesc asa usor te asigur.eu stiu de pe propria experienta ok Bybig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Antonia are dreptate Emo nu-i o moda ( e o secta de nebuni ) si sincer e o porcarie si mie mi-a placut si eu am fost dar mi-am dat seama ca nu mi se potriveste stiu ca, cateodata sunt momente triste dar asta nu inseamna ca trebuie sa ajungi la sinucidere e cea mai mare magarie ati dau un sfat fi tu insuti si atat fi fericita si zambeste chiar de tie greu =)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asi fra sa fiu emo dar am doar 10 ani as vrea un sfat de la o fata emo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa asculti muzica sa ai unghii negre, haine negre sa ai frizuri ciudate sa te tai la maini, mai ales venele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gandeste bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E bine sa fi la 12 ani emo?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa fi emo intra devar trebuie in primul rand sa te inbraci ca ei sa nu iti pese de lume si de vorbe sa iti pui pers

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasate de asta etse greu si naspah

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt total de acord cu "Antonia"! Si da Tokio otel sun cei mai tari! Si nu sunt emo.Asta sa fie clar.Id meu cezara_fan_tokio.hotel! Va pup.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La ce-ti trebuie daca iti place cum arata emo asta nu si insemna ca se simt bine ei sufera shii de aia eu cred ca s-au si facut emo... em o ee ceva mai banal ei nu iau nimic in serios is nebuni ar fi mai bine sa nu mai fie emo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca nu poti fi emo imitindui pe ceilalti, la taiatul minilor sau, da poti fi tu insuti doar ca privin la lume altfel nu e nevoie sa te machiezi ca o nebuna sau sa fii alba la fata sa te vopsestiintruna sau sa ai o frizura asa ca la emo, nu e neaparat poti fi emo prin felul tau, adica singura iti pui conditii, reguli, comportamentul, poti fi tu, poti sa privestio alta lume o alta parte a unei situatii, poti sa vezi partea rea a unei situatii bune...eu sunt emo. In felul meu dar nu am frizura nu ma fardez numi tai minile, purshisimplu sunt EU, uneori sunt depresiva, uneori imi vin idei nebunatice, dar asa sunt, DAR n-am nevoie sa imit pe cineva, ca daca iti tai minile skapi de probleme, nu aceasta nu e o ieshire, fii tu insati...CONSTRUIESHTETI LUMEA TA PE PLACUL TAU DUPA REGULILE SHI DORINTELE TALE DOAR ASHA POTI FI EMO IN FELUL TAU DE A FI.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu tot sunt emo trebu sa fii foarte suparata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa fii un EMO, trebuie sa ai si comportamentul de EMO. Emos nu sunt depresivi si nu au probleme emotionale. Nu toti. Si emos stiu sa rada. Eu am doua prietene emo si una e VISU (visual key). Nici eu nu arat ca fetele din clasa, adica normal. Ai stiut ca sunt emos care nu poarta haine negre? Ca emo nu esti obligata sa porti haine negre. Poti purta ce culori vrei tu: negru, rosu, portocaliu, albastru, etc. Sa trecem la muzica. Emos asculta BrokeNCYDE, Bring Me The Horizon, Escape The Fate, Black Veil Bridges, Blood On The Dancefloor, The Medic Droid, etc. Poti sa scrii pe YouTube: EMO-Bands.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti spun eu... i-a o lama si taiet-i venele cu ea big grinbig grin