| Andreea213 a întrebat:

Vreau sa imi fac un canal de Youtube si nu stiu ce sa filmez si nu stiu cum sa fac tot felul de efecte. Ma poate ajuta cineva (filmez cu telefonul)?

11 răspunsuri:
| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Pentru editare un program foarte bun e DaVinci Resolve. E o alternativa excelenta la celelalte programe profesionale platite.

| userul7200 a răspuns:

A deci vrei sa fii YouTuber? *Pss. daca vrei sa faci bani repede cu YouTube, la noi tine faza cu linsul de cactusi, SUCCES GARANTAT, pentru ca atat ne duce si pe noi mintea happy *
Pentru efecte recomand Sony Vegas sau Adobe After Effects. Pe telefon nu sunt aplicatii bune de editat, doar niste aplicatii care au chestii de baza dar nici de cum efecte si ce isi mai imagineaza altii...Pentru asta exista calculatoare si laptopuri

| Caricaturistafaralimite a răspuns:

De ce e neapărat nevoie sa filmezi când poți să creezi ceva mai distractiv de Sărbători cu Like magic crează cont acolo și are efecte multe și din video scurte poți într-unul mai lung Quik și vei avea garantat abonați. Daca ai nevoie de sfaturi, ajutor trimite-mi mesaj cu insta sau mail. Sărbători fericite

| florincraiova a răspuns:

FilmeZate in baie dezbrăcat

| Alex2904 a răspuns:

Daca nu stii ce sa filmezi de ce vrei sa-ti faci canal de YouTube? Nu te sfatuiesc sa faci vloguri cum face tequila, majoritatea vlogerilor din Romania sunt PENIBILI. Vrei sa fii faimoasa si apreciata de toti plozii de 10-12 ani doar pentru ca mananci scortisoara sau iti spargi un ou de cap? Fa ceva de calitate prin care sa-i inveti pe copii ceva. Iti spun eu ca n-o sa ai succes cu vloguri gen tequila, e plin de specimene din astea pe Youtube. Fa ceva original, amuzant si educativ. Majoritatea vlogerilor romani sunt o influenta negativa asupra copiilor.

| userul7200 a răspuns (pentru Alex2904):

Ai grãit nişte cuvinte demne de un premiu Nobel happy

| userul7200 a răspuns (pentru Alex2904):

Dar cu toate acestea fiind spuse, este de admirat faptul ca ei fac bani grei din prostia altora laughing

| Alex2904 a răspuns (pentru userul7200):

De vina sunt cei care se uita. Si pe mine ma uimeste faptul ca Ilie ala are apreape un milion de abonati si nu face nimic decat sa se filmeze cum bea cola. Singurii youtuberi romani la care ma uit sunt: Atentie cad mere, Zaiafet, Coste Vlad, Silviu Gherman si uneori Codrin Bradea.

| Alex2904 a răspuns (pentru userul7200):

Si ce sa mai zic de gamerii de pe Youtube care fac spam cu cate 3-4-5 videoclipuri pe zi laughing si alea needitate. Si copii se uita... E youtuberul ala MaxInfinite, cand eram mai mic ma mai uitam. dar acum si-a dat seama si el cum se fac banii si s-a prostit. Are o serie de 400-500 de episoade cu GTA multiplayer si continua sa posteze laughing si cel mai grav e ca se uita lumea, adica copii. Mi se pare cel mai josnic lucru sa faci bani pe seama copiilor care nu isi dau seama cat sunt de prostiti de idolii lor

| emagira a răspuns:

Pe telefon poti edita cu viva video sau cu video show iar daca ai un telefon iphone cu iMovie. Sunt multe categori poti filma
beauty
vlog(cum face tequila)
lucruri handmade
pentru a face multe efecte speciale mai tari ti-as recomanda sa editezi cu calculatorul sau leptocul

| emagira a răspuns:

Poti sa filmezi despre
beauty
vlog
lucruri handmade
gaiming
si poti edita cu viva video sau video show pe telefon Samsung dar daca ai iphone ti-as recomanda iMovie