| BroscutzaGalbena a întrebat:

Vreau sa imi ziceti cateva lucruri interesante despre lamantini.

Răspuns Câştigător
| AnonimGirl a răspuns:

Este un mamifer marin pasnic,care se hraneste numai cu vegetale pe care le smulge de pe fundul marii cu varfurile inotatoarelor,pe care mai are urme de unghii pe care,cu siguranta,le aveau stramosii sai. Traieste pe coastele tropicale ale oceanului Atlantic. Molarii(dintii) lamantinului se misca,incet, pe masura ce se tocesc, iar atunci cand cad sunt inlocuiti de altii noi.

3 răspunsuri:
| nextlevel999 a răspuns:

Lamantini este var cu FOCA si preten bun cu MOtongue

| MuresanVlad a răspuns:

Lamantinii (Genus Trichechus) sunt mamifere acvatice care au corpul mare, bine proportionat, cu membrele din fata in forma de vasle si cu coada rotunjita, in forma de vasla orizontala. Desi seamana cu balenele si delfinii din anumite puncte de vedere, acestia sunt mai apropiati de elefanti, deoarece au botul mai gros. Cam atat este ce am gasit...mai revin ulterior cu alte completari daca gasescbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vedeamai pe mormantu la mata cum fac pe picior cu capu eii ala umplut de **** misterioasa