| Sistol a întrebat:

Vreau sa invat sa cant la chitara, recomandati-mi si mie, va rog, cateva cantece pe care sa exersez!

14 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Eu, cand incepusem sa exersez, zdranganeam "nothing else matters"-metalica. Are acorduri mai simplute, mai ales inceputul. Din pacate, am renuntat din lipsa de timp. Dar sa stii ca e o idee...

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Padure nebuna (mi SOL RE) pe bataie jj-ss-js sau Rapa (mi DO...) pe bataie sus-jos. Gasesti tab. pe tabulaturi. ro, si pe youtube tutoriale, e f simplu. Ar mai fi: Nu te mai iubesc, Apa de izvor, A fost odata, Epilog, etc.
Spor!

April
| April a răspuns:

Inainte de cantece iti trebuie un profesor.

| mioara a răspuns:

Uita te pe net si vei gasi

| pufy a răspuns:

In primul rand trebuie sa inveti notele, apoi sa zdranganesti, sa ciupesti, sa faci bataturi la degete... dupa ce sti toate astea iti alegi o piesa simpla... unde sa nu foloseti foarte multe note, in special cantece de munte. daca vrei lasa-mi un mesaj si iti dau eu niste piese usoare si frumoase.numai bine!

| Nicol_6787 a răspuns:

Pentru cei care nu sau prins ce e JJ SS JS=jos jos sus sus jos sus(ritmultongue)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

0749376260... te ajut eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, intr-adevar, mai intai trebuie sa te "porneasca" un profesor. trebuie sa inveti bine corzile, etc...eu ma voi apuca saptamana viitoare de chitara happy iti zic eu, e imposibil sa inveti chitara fara ca cineva sa iti explice cum sta treaba happy...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie mai intai s a cumperi una.cu corzi moi sau medii///eu sunt incepatoare si am una acustica //un profesionist m-a ajutat sa o aleg... el fiind profesionist mi-a luat corzi metalice (s zic asa) si dupa 5 minute de zdranga zdranga m si dor degetele.laughing)lol...acum stiu lectia...si cauta un profesor bun .si apuca te de tocit laughingSucces!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba as vrea sa te ajut dar si eu am acesi intrebare\rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Angelino096@yahoo.it
sau
Angelini096@hotmail.it

Te ajut eu:P...trebuie sa ai.
o chitara, si timp. apoi e usor...www.tabulaturi.ro...uitate peacolo is cantecele si acordurile care trebuie sa le faci si cand... apoi cu mana dreapta...pai trebuie sa-ti dai seama tu.majoritatea cantecelor mergi bine cu JJ SS JS

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau si eu acelasi lucru. si nu intseleg cei cu literele alea JJ SS JS? explicatsimi va rogg[-o

| Giulyx1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Este bataia jos jos sus sus jos sus

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apa de izvor