| Rosa27 a întrebat:

Vreau sa ma distrez si nu am cu cine.Cum ma pot distra singura? Dati-mi o lista,va rog,cu activitati distractive, in afara de vizionatul unei comedii.

36 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Invata sa crosetezi!
Arta traditionala a crosetatului a fost distractia milenara ale fetelor /femeilor, dar din pacate este sortita uitarii (si iia traditional-romaneasca se fabrica in China tongue ).

| aditimus a răspuns:

In loc sa te distrezi mai bine pui mana pe o carte, Eminescu sau Creanga nu se distrau si nu se uitau la Netflix...

| salieri84 a răspuns (pentru aditimus):

Crezi ca Eminescu sau Creanga nu s-ar fi uitat la Netflix, daca ar fi avut posibilitatea? Si cititul si distractia, isi au locul lor, altfel, orice exces, poate dauna sanatatii.

| Celcestietot a răspuns (pentru aditimus):

Probabil că se uitau și ei dacă aveau.

| RAY a răspuns:

Citește o carte, iti trimit eu prin msj cate vrei tu, vezi un documentar, fa un puzzele, picteaza, deseneaza, fii creativa, gandeste meditează

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

"Citește o carte, iti trimit eu prin msj cate vrei tu"hee hee mhhh

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

In format pdf

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Da, am înțeles laughing
Lasă fetele în pace, libidinosule, de abia aștepți sa-i mai dai la una mesajhee hee

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu iar crezi ca eu sunt ca tine

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Cat tupeu ai, fix tu te găsești sa-mi dai un răspuns ca asta.
Cu fetili? Cum îți mai merge?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai daca faci afirmati tampite, eu vorbesc serios nu cu intenti scarboase, cu fetele imi merge cum ii mergea si lui iisus

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Bai fata tu ce faci mă? Nu înțelegi ca glumesc, ia lucrurile mai puțin în serios.

Deci nici la cur7e nu te duci sa inteleg...

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nepoata mea de 4 ani a luat rujul și rimelul mamei și a pictat cu ele toată baia. Așa s-a scuzat ea, că s-a distrat teribil.

| Mosotti a răspuns:

1 - plimbat cu rolele, trotineta, trotineta electrica.
2- dat in toate alea in parcul de distractii
3 - dus la o piscina si jucat prin apa, dat pe tobogane.
4 - Ascultat muzica
5 - Jocuri pe telefon, calculator, genuri care-ti plac.
6 - Dus la un film la mall sa vezi un film care-ti place, dar nu comedie, am zis la Mall ca e alta atmosfera, nu doar acasa, dar si acasa poti vizionat filme necomedii.
7 - facut un sudoku, un rebus in camera ta lejer si relaxat.
8 - Daca te pasioneaza fizica, mate, mai lucrezi probleme asa distractive.
9 - exista de ex la deico games, niste din alea de lemn cu funii unde trebuie sa scoti inelul de acolo, e distractiv si aia, ai putea lua 1-2-3-4 din alea.
10 - Plimbat prin oras, cascat gura prin magazine

| GabiDumitrescu a răspuns:

Joaca-te cu pisica. Nu imi zi ca nu ai pisica... happy
Invata ceva util pentru viitor, ca viitorul nu prea se arata luminos deloc.

| Celcestietot a răspuns:

Apuca-te de un joc singleplayer sau multiplayer si sa vedem daca te mai plictisesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbești cu un băiat mișto aici pe TPU și te distrezi destul.
Și eu mă plictisesc în casă, nu prea ai ce face după ceva vreme.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Intrebarea a fost:
"Cum ma pot distra singura?", nu a zis ca in casa sau nu.

Ai facut tu alea 10 de le-am dat in lista, si te-ai plictisit? Patru din ele sunt in casa.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Ce-ai băgat? Fumezi perne?

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Adica? Eu i-am enumerat n pasiuni, nu vad ce vezi asa ciudat!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Scrie-mi un mesaj cu ce bagi...

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Deja esti offtopic.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Tu în dreapta, Ray la volan.
https://m.youtube.com/watch?v=d6HzR5noEdQ

| RAY a răspuns (pentru Mosotti):

E ironic tipul dar e si iluminat la minte

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai ma, nici asea, daca era ray la volan nu ajungeam asa.

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Da, n-are nimic, nu e problema. Dar era problema, ca unele offtopice se sterg, la aia ma cam refeream, nu ca ma deranja pe mine, i-am zis pe privat care e faza, eu pe un forum am luat suspend subit pentru off.

| RAY a răspuns (pentru Mosotti):

Daca eu eram nu porneam de pe loc laughing laughing

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Mai bine, vezi? Cine nu conduce nu risca, decat daca vine un tampit in tine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Dacă era Ray la volan ajungeati la o întâlnire incel sau mgtow.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

E, atunci era totusi bine, bine ca nu faceam intalnire cu dracu`. Bine daca eram eu la volan sigur ajungeam la dracu nu la ceilalti.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Sa nu fi curios de coca, si de alte chestii, nu mai suntem în anii 90, acum e destul ceea ce știm de la cei ce-au consumat respectivele droage.
Sa nu cumva sa ajungi la dracu intr-adevar.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Eram atunci, na, curiozitatea asa cum ti-am zis, dar m-am ferit de frica, pai na daca ziceau aia ca-s asa fericiti, ce sa zic, noroc ca am gandit totusi ca citisem despre droguri si stiam cum functioneaza in creier, receptori, tot.
Stiam de ce apare dependenta, toleranta, stiam la nivel de receptori, chestie care nu citesti undeva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai de vorba cu persoane de pe TPU. Te apuci sa inveti o limba straina. Merge foarte bine si autodidact. Pui muzica tare pana cheama vecinii politiahappy

| kevin9 a răspuns:

Joaca-te ceva online

| shu7e a răspuns:

Vorbeam astazi cu fiul meu pe la 4 dupa amiaza.
el: tati cei ai facut tu astazi interesant?
eu: am citit
el: si ce altceva ai mai facut?
eu: pai am citit si am facut niste analize la unele companii si industrii
el: si ce altceva mai interesant ai facut?
eu: am mai ascultat cate ceva, stii podcasturile care le ascult si carti
el: da, dar ceva interesant ce-ai mai facut?
eu: am facut exercitii dimiineata, acum vorbesc cu tine si dupa care am fost la o plimbare de 2 ore
el: dar nu ai rachete acolo (eu fiind "blocat"peste hotare) sa joci tenis sau o minge sa te joci la perete?
eu: hahahha. imi era si mie interesant asta dar acum nu imi este dragul meu. Mi-ar place foarte mult sa facem asta imreuna dar singur... nu

| uchihasasuke09 a răspuns:

Poti sa incerci o multime de noi activitati astfel exista posibilitatea sa gasesti noi hobby-uri.Te gandesti ce mi-ar placea sa fac mie si daca poti sta cateva ore in mai multe zile(gen o ora azi, 2 maine, 1 jumate poimaine cum ai chef) inseamna ca ii ok.