| GabiVoievod63453453254765263546725 a întrebat:

Vreau sa organizez un picnic si nu stiu ce lucruri sa iau. Va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| Alina0124 a răspuns:

Dacă e un picnic cu mai multe persoane poți lua tot ce e necesar pentru grătar. Dacă e vorba doar de 2 persoane poți lua: o paturică, niște gustări cum ar fi sandvișuri sau tot felul de produse de patiserie, niște fructe, suc, pahare, șervețele.

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Gratar, carbune, substanta aprindere carbune, carne, mici, furculite (cu 2 degete) pentru carne, cleste pentru mici (nu-i bine sa folosesti furculitele la intors ca iese apa din ei si micii uscati nu sunt buni), apa cat mai multa, sucuri, ceva tarie ca pe vremea asta berea si vinul nu-s bune, farfurii si castroane de unica folosinta, tacamuri, paine, prosoape de bucatarie din hartie, servetele daca sunt unii mai simandicosi si nu pot folosi prosoapele, hartie igenica, perie de sarma pentru curatire gratar, recipient de plastic de 2 litri (in jur de...) cu gauri micute pentru cand se ridica flacara, slanina (clisa cum zic ardelenii) pentru uns gratarul, una doua carpe pe post de manusi pentru gratar, sapun lichid, pahare de unica folosinta mici pentru tarie si mari pentru apa sau sucuri, folie de staniol pentru acoperit produse si impachetat.